Maszynki do mielenia mięsa - jakie wybrać? Najlepsze modele na rynku

MT
08.03.2019 17:00
Spośród sprzętów AGD, które muszą znaleźć się w każdej kuchni z pewnością jest także maszynka do mięsa. Taki sprzęt nie tylko ułatwia nam pracę, ale także znacznie przyśpiesza przygotowanie bardziej pracochłonnych potraw. Jaka maszynka do mięsa jest najlepsza?

Jaką maszynkę do mięsa wybrać?

Maszynki do mięsa - wybór redakcji.Maszynki do mięsa - wybór redakcji. Jakie maszynki do mięsa kupić? fot. Homebook

Maszynkę do mięsa z pewnością doceni każdy, kto choć raz przygotowywał potrawy mięsne, wymagające zmielenia. Taki sprzęt znacznie skraca czas przygotowania potrawy, ale także sprawia, że gotowanie jest prostsze i przyjemniejsze. Dzięki maszynce możemy w szybki i łatwy sposób przygotować pierogi, pulpety czy kotlety. Jak wiadomo, nie każdy model jest godny polecenia, dlatego podpowiadamy, jakie maszynki do mięsa warto kupić.

Najważniejszym kryterium, którym powinniśmy się kierować jest moc oraz wydajność maszynki. Na rynku można znaleźć modele o mocy od 150 W do 2500 W. Im, większa moc tym maszynka będzie wydajniejsza, ale i droższa. Dlatego też kupując konkretny model najlepiej wybierać spośród maszynek o mocy od 450 W. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że maszynka poradzi sobie zarówno z miękkimi elementami, jak i twardymi kawałkami mięsa. Istotną rolę odgrywa także jakość materiałów z jakich została ona wykonana. Aby mieć pewność, że maszynka posłuży nam na długo najlepiej wybrać modele wykonane z metalu lub ze stali nierdzewnej. Maszynki wykonane z plastiku, będą z pewnością tańsze, ale szybciej ulegają zniszczeniu. 

Oto polecane modele: 

Więcej o: