Ranking warszawskich dzielnic - gdzie najczęściej chcemy zamieszkać?

KM
13.03.2019 10:48
autor
open-image
"Białołęka jest na końcu świata, na Pradze biją i kradną, a w Wilanowie mieszkają tylko bogacze" - to stereotypy wszystkim dobrze znane. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie warszawskie dzielnice cieszą się największą popularnością pod kątem zamieszkania. Zobaczcie sami, wybraliśmy również atrakcyjne oferty mieszkań.
Poszukujący mieszkania zdecydowanie najczęściej wybierają dzielnice położone blisko centrum. Peryferia wydają się mało atrakcyjne, mają słabszy dojazd, często utrudnioną komunikację miejską. Pomimo szybkich kolei miejskich najmniej osób chce zamieszkać w Wesołej i Rembertowie. W pierwszej 10 nie zabrakło Pragi Południe, Woli czy Bemowa. Które dzielnice znalazły się w pierwszej trójce rankingu TOP dzielnic Warszawy? Zobaczcie!
  • 1. Mokotów - od lat niekwestionowany lider

   Mieszkania do wynajęcia i kupna
   Zalety dzielnicy: blisko do centrum, duża ilość terenów zielonych, rozbudowana infrastruktura rekreacyjna oraz dobra oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Klimat wielkomiejski, mnóstwo kawiarni, restauracji i knajp.

   Oferty mieszkań: nowoczesne apartamenty, odnowione mieszkania w historycznych budynkach oraz wille.
   Domiporta Sprawdź ofertę mieszkań
  • 2. Śródmieście

   Śródmieście- mieszkania do wynajęcia i kupna
   Centrum stolicy, mieszkanie tu wiąże się z prestiżem i wygodą. Mnóstwo atrakcji rozrywkowo-kulturalnych, restauracji, kawiarni, doskonała komunikacja z każdą częścią Warszawy. Wadą okazują się alerty smogowe i wysokie ceny mieszkań.

   Oferta mieszkań: nowoczesne wieżowce, stylowe kamienice, bloki z wielkiej płyty.
   Domiporta Sprawdź ofertę mieszkań
  • 3. Ursynów

   Ursynów - mieszkania do wynajęcia i kupna
   Zalety dzielnicy: mnóstwo zieleni i przestrzeni, świetna komunikacja: autobusy, tramwaj oraz aż 5 przystanków metra!

   Ursynów kojarzy się głównie z dużą ilością bloków, w których nie brakuje sklepów, kawiarni, siłowni. Dzielnica uznawana jest również, jako bardzo bezpieczną.
   Domiporta Sprawdź ofertę mieszkań
autor

Karolina Mucha

Od blisko 3 lat redaktor w serwisie Cztery Kąty. Miłośniczka stylu skandynawskiego i kolorów pastelowych. Po godzinach gotuje, ogląda filmy, seriale i spędza czas z ukochanymi psami.

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: