Łóżko z tapicerowanym wezgłowiem - nowoczesne i wygodne modele

Sypialnia to miejsce relaksu. Najważniejszą rolę odgrywa tutaj łóżko, które powinno być duże i wygodne. Wybierać możemy spośród modeli drewnianych, metalowych i tapicerowanych. Dziś pod lupę wzięliśmy łóżka z tapicerowanym wezgłowiem - nowoczesne, ładne i wygodne. Wybraliśmy najładniejsze modele z polskich sklepów.

Łóżko z tapicerowanym wezgłowiem

Łóżka tapicerowaneŁóżka tapicerowane Fot. designtown, materiały partnera, kolaż czterykąty

Wezgłowie, inaczej nazywane zagłówkiem to poprzeczna ściana łóżka, wyższa od pozostałych elementów, pozwalająca oprzeć głowę. Jaką zaletę ma taki model łóżka? Zapewnia komfort i wygodę, na przykład podczas czytania książki przed snem, oglądania filmów na łóżku, doskonale sprawdzi się również, jeśli lubimy na łóżku pracować, nasz kręgosłup będzie miał zagwarantowaną wygodę. Wezgłowie to także świetny element dekoracyjny sypialni, szczególnie, gdy wybieramy łóżko w kolorze przewodnim wnętrza. Niektóre wezgłowia urozmaicone są o efektowne pikowania.

Łóżko tapicerowaneŁóżko tapicerowane Fot. designtown, materiały partnera

Tapicerowane wezgłowie sprawia, że mebel nabiera miękkości. Ilość wzorów i kolorów, z których wykonywane są wezgłowia łóżek jest nieograniczona. Kolor wezgłowia dobierany jest przede wszystkim pod kolor ramy łóżka lub całe łóżko utrzymane jest w jednakowej wersji kolorystycznej. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy klasyki, czerni, wielbiciele eleganckiego granatu, butelkowej zieleni, ale też romantyczne duże – w ofercie nie brakuje łóżek w kolorze pudrowego różu czy pastelowej żółci. Łóżko tapicerowane welurową tkaniną sprawi, że wnętrze wyda się bardziej przytulne, ale jednocześnie stylowe i eleganckie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.