Sofa czy narożnik - który mebel lepiej się sprawdzi?

KM
20.03.2019 12:40
Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu, dlatego aranżując to wnętrze warto zwrócić szczególną uwagę na połączenie mebli i dodatków. Całość powinna być perfekcyjna i spójna. Wybierając zestaw wypoczynkowy na pewno zastanawiasz się czy wybrać sofę czy narożnik? Spróbujemy podpowiedzieć!

Sofa czy narożnik? – aranżacyjne dylematy

Wybierasz meble do salonu? Na pewno znasz te dylematy. Kluczową kwestią jest wielkość pomieszczenia. Jeśli masz duży, przestronny salon, masz duże pole do popisu. Problem pojawia się na mniejszych metrażach.

Narożnik do salonuNarożnik do salonu Fot. Homebook, kolaż czterykąty

Najważniejszym meblem w salonie jest zestaw wypoczynkowy.  W dużych salonach świetnie sprawdzi się długa sofa lub narożnik, zarówno ustawione wzdłuż ściany, jak i na środku salonu. Wystarczy podjąć decyzję czy będzie to narożnik prawy czy lewy, niestety ograniczy nas to później podczas przemeblowań salonu. Narożnik doskonale sprawdzi się podczas spotkań towarzyskich z rodziną czy przyjaciółmi. Zdarza się, że ktoś u Ciebie nocuje? Warto wybrać narożnik z funkcją spania. Wybierając taki mebel warto przemyśleć czy po rozłożeniu będziemy mogli przemieszczać się swobodnie po salonie i czy nie trzeba będzie przesuwać innych mebli.

Pamiętajmy, że narożnik nie lubi konkurencji, mebel jest wystarczająco duży, więc nie potrzeba ustawiać obok niego foteli. Do kompletu warto dopasować stolik kawowy oraz pufy, które po wizycie gości można delikatnie wsunąć pod stolik.

Sofa do salonuSofa do salonu Fot. Homebook, kolaż czterykąty

Masz salon połączony z jadalnią, a może salon o małym metrażu? W takim przypadku lepiej zdecydować się na sofę, a w razie potrzeby wstawić także 2 modne fotele. W małych salonach sofę najlepiej ustawić pod ścianą, tak by optycznie nie zmniejszać wnętrza. Polecamy również wybrać sofę o jasnym odcieniu, która rozświetli pomieszczenie i da wrażenie bardziej przestronnego. Doskonale sprawdzi się sofa dwu lub trzyosobowa.

Więcej o: