Hamaki w stylu boho

KM
26.03.2019 09:45
Hamak - z czym się kojarzy? Na pewno z beztroską, dzieciństwem, odpoczynkiem i wygodą. W tym sezonie największą popularnością będą się cieszyć hamaki w stylu boho - ładne, uniwersalne, komfortowe i w dodatku oryginalne! Wybraliśmy dla was kilka modeli z polskich sklepów.

Hamak boho, czyli krzesło brazylijskie - HIT

Hamak brazylijskiHamak brazylijski Fot. Homebook, materiały partnera

Czas przypomnieć sobie dzieciństwo! Tegorocznym hitem są plecione, szydełkowe huśtawki, które doskonale sprawdzą się zarówno w ogrodzie, na tarasie, balkonie, ale i w domu.

Hamak boho inaczej nazywany jest krzesłem brazylijskim. Czym różni się od standardowego hamaka? Krzesło brazylijskie ma jeden zaczep na górze, który mocujemy do łańcucha lub liny pod sufitem czy belką. Mocowanie musi być solidne!

Pleciona część huśtawki urzeka formą - wykonana jest z bawełny oraz poliestru, dopełnieniem krzesła brazylijskiego jest komfortowa poducha. Drewniany palik utrzymujący konstrukcję dodaje całości naturalnego wyglądu. Siedzisko wykonane z elastycznego materiału pozwoli dopasować hamak do kształtu naszego ciała, zapewniając komfort i wygodę.

Hamak lub krzesło brazylijskie może być wykonane zarówno z płóciennej tkaniny, jak i luźno połączonych ze sobą sznurków.

Brazylijskie hamaki nie są produkowane jedynie w Brazylii, sprowadzane są również z Meksyku. Siedzisko przede wszystkim musi być wykonane z dobrej jakości materiałów, wtedy jest solidne i wytrzymałe. Warto pamiętać, by nie dać się zwieść promocjom – solidny hamak brazylijski boho kosztuje od około 250 złotych w górę. Taki model zapewni komfort, trwałość i posłuży nawet kilkanaście lat.

Zobaczcie, jakie modele dla was wybraliśmy! Zakochasz się od „pierwszego leżakowania”! 

Więcej o: