Najmodniejsze fotele do salonu - te modele biją rekordy popularności

Fotel to podstawowy element wyposażenia każdego salonu. Nie łatwo jednak wybrać idealny model. Fotel powinien nie tylko być wygodny i funkcjonalny, ale pasować do stylu mieszkania i naszych upodobań. Postanowiliśmy sprawdzić, które modele najbardziej pokochali Polacy.

Fotele do salonu - jaki wybrać?

Znalezienie wymarzonego modelu fotela nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wybierając fotel do salonu trzeba wziąć pod uwagę kwestię praktyczną i wizualną. Fotel powinien być wygodny i funkcjonalny, tak by można było zjeść przy nim posiłek, poczytać książkę, obejrzeć film czy uciąć sobie popołudniową drzemkę. Najwygodniejsze będą rozłożyste fotele na niskich nóżkach. Istotną rolę odgrywają wymiary fotela. To w dużej mierze od tego, zależy czy konkretny model będzie wygodny i posłuży nam na lata. Aby odciążyć kręgosłup a nasze ciało zyskało odpowiednie podparcie należy wybierać fotele o wymiarach 58 głębokości, 50 cm szerokości, a oparcie ok. 70 cm.

A jakie fotele kochają Polacy? Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się fotele Seashell, wyglądem przypominające muszle lub kwiaty. Fotel inspirowany stylem lat 70. idealnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i klasycznych aranżacjach. 

 Modne fotele do salonu

Najmodniejsze fotele do salonu.Najmodniejsze fotele do salonu. Te fotele cieszą się największym zainteresowaniem. Fot. Okazje.info/Homebook

Od kilku lat bardzo popularne stały się fotele wiszące, które montuje się zarówno na balkonie jak i w salonie. Modne są także modele w oryginalnych, nietuzinkowych kształtach, jak fotel King Home czy fotel obrotowy Zox. Kupując fotel koniecznie należy zwracać uwagę na jego jakość. Dzięki temu mamy pewność, że będzie to nie tylko trafiony zakup, ale także inwestycja na lata. 

Więcej o: