Antyalergiczne kołdry i poduszki - pozbądź się roztoczy z łóżka

KM
28.03.2019 11:29
W nocy zamiast odpoczywać ciągle się budzisz, kichasz, łzawią Ci oczy, masz katar, duszności, albo coś Cię swędzi? Być może jesteś alergikiem, a wszystkie uciążliwe dolegliwości to sprawka pościeli. Czas zainwestować w pościel antyalergiczną. Sprawdziliśmy, jak ją wybrać!

Alergia to jedna z najczęściej występujących chorób przewlekłych XXI wieku, czasami określana jest również, jako choroba cywilizacyjna. Jak zapobiegać alergiom? Najprostszym sposobem jest ograniczyć kontakt z czynnikami, które je powodują. Alergie wywołuje pleśń, kurz, pyłki, a także sierść. Niestety pościel to raj dla roztoczy i bakterii, dlatego warto ją często zmieniać i prać, a kołdry i poduszki wymienić na antyalergiczne.

Pościel antyalergiczna i hipoalergicznaPościel antyalergiczna i hipoalergiczna Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Kołdry i poduszki antyalergiczne – czym różnią się od zwykłych?

Kołdry i poduszki, które nie powodują alergii tworzone są z zupełnie innych materiałów, mają inne przeznaczenie oraz cenę. Wybierając kołdrę i poduszki warto zwrócić uwagę na materiał poszycia, najlepiej jeśli będzie to bawełna, która zapewnia mikro-wentylację i doskonałe odprowadzanie wilgoci. Kołdry i poduszki dla alergików wytwarzane są a materiałów higroskopijnych, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza.

Kołdry antyalergiczne produkowane są z materiałów przeciwdziałających oraz zwalczających rozwój alergenów, skutecznie nas przed nimi chronią. Alergicy powinni pamiętać o częstym praniu pościeli. Pamiętajmy, że roztocza i zarazki giną w temperaturze około 55 stopni, wybierając pościel, kołdrę czy poduszki warto zwrócić uwagę na parametry prania. Kołdrę antyalergiczną możemy kupić zimową, letnią lub wielosezonową. Ceny takich modeli zaczynają się od 100 złotych wzwyż.

Kołdra hipoalergiczna jest lekka, sprężysta i przewiewna. Śmiało można prać ją w pralce, w temperaturze 60°C. Wsad do kołdry antyalergicznej najczęściej ma właściwości hamujące rozwój bakterii i roztoczy oraz poszycie z mikrofazy. Kołdry i poduszki hipoalergiczne polecane są w przypadku delikatnych alergii o nieznanych przyczynach i alergenach, wyłączając alergię na roztocza kurzu. Ceny kołder hipoalergicznych zaczynają się od 70-80 zł, a poduszek od 20 zł wzwyż.

Kołdry i poduszki dla alergików – z jakiego materiału?

Kołdry i poduszki antyalergiczneKołdry i poduszki antyalergiczne Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Najlepiej sprawdzają się kołdry i poduszki z wypełnieniem z jedwabiu, lnu lub bambusa. Są one nie tylko alergiczne, ale i ekologiczne. Doskonale regulują temperaturę ciała, zapobiegają przegrzaniu, uciekaniu ciepła, nie pozwalając na wychłodzenie. Pościel antyalergiczna dobrej jakości na pewno posłuży przez wiele lat.