Łóżko do sypialni - jakie wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

materiały partnera
01.04.2019 10:00
Odpowiednio urządzona sypialnia staje się prawdziwą oazą spokoju. Aby jednak tak było, należy z odpowiednią starannością wybrać wyposażenie wnętrza, a zwłaszcza jego najważniejszy element: łóżko!

To tam spędzamy wiele godzin, wypoczywając przed nadchodzącym dniem. Na co więc zwrócić uwagę przy jego wyborze? W pierwszej kolejności należy zmierzyć całą sypialnię i rozplanować przestrzeń, by zdecydować ile miejsca przeznaczyć na łóżko. Szerokość dla jednej osoby powinna wynosić minimum 80 cm, a dla dwóch 140 cm.

Łóżko do sypialni - jakie wybrać?Łóżko do sypialni - jakie wybrać? fot. materiały partnera

Łóżko składa się z kilku elementów, którym trzeba się przyjrzeć. Po pierwsze, wezgłowie, które nie jest niezbędne, jednak wpływa na komfort użytkowania oraz na wygląd mebla. Po drugie, stelaż. Mimo, że jest on niewidoczny, w dużej mierze odpowiada za komfort snu. Najlepiej wybrać stelaż ze sprężystych, lekkich listewek, które dopasują się do kształtu ciała. Warto też zastanowić się nad stelażem regulowanym, który pomoże dostosować łóżko do indywidualnych potrzeb.

Łóżko do sypialni - jakie wybrać?Łóżko do sypialni - jakie wybrać? fot. materiały partnera

Teraz pozostaje nam tylko wybór typu łóżka: drewniane, metalowe, tapicerowane? Różnią się wyglądem i właściwościami. Jeśli szukasz ekologicznego rozwiązania, wybierz trwałe łóżko z naturalnego drewna. Najbardziej wytrzymałe łóżka są wykonane z metalu, jednak nie każdy polubi ich surowy wygląd. Łóżka tapicerowane pozwalają na dowolność, jeśli chodzi o wzory i kolory, ale najbardziej komfortowym wyjściem będzie łóżko kontynentalne.

Stosując powyższe wskazówki na pewno znajdziesz wymarzone, stylowe i wygodne łóżko do sypialni!

Łóżko do sypialni - przykładowa aranżacjaŁóżko do sypialni - przykładowa aranżacja fot. materiały partnera

Łóżko do sypialni - przykładowa aranżacjaŁóżko do sypialni - przykładowa aranżacja fot. materiały partnera

Więcej o: