Gerlach - garnki, patelnie i sztućce znanego producenta

KM
02.04.2019 11:38
Gelrach to marka, która towarzyszy nam już od ponad 250 lat. Łączy ponadczasową elegancję z najwyższą jakością wytwarzanych produktów. W PRL sztućce marki Gelrach zyskały miano kultowych. Choć teraz przywiązujemy większą uwagę do wyglądu detali w naszej kuchni niż do trwałości - sztućce, garnki oraz patelnie Gerlach nadal cieszą się ogromną popularnością.

Gerlach – od czego się zaczęło?

Garnki i sztućce marki GerlachGarnki i sztućce marki Gerlach Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Markę stworzył Samuel Gerlach dzięki wsparciu księcia Ksawerego Druckiego-Lubeckiego, który w 1823 roku był ministrem skarbu i udzielił młodemu przedsiębiorcy pożyczki na otwarcie w Warszawie zakładu produkcji noży. Firma szybko urosła w siłę i w latach 30. XIX wieku Gerlach był największym producentem sztućców w Polsce i zyskiwał popularność na rosyjskim rynku. W 1839 roku zmarł nagle Samuel Gerlach. Świetność przywrócił marce jego wnuk – Szymon Kobylański, niestety po 1943 roku firmę przejęli Niemcy.

Czasy największej świetności przedsiębiorstwa Gerlach przypadają na lata PRL-u, kiedy to firmę upaństwowiono. Towar znikał ze sklepów w zaskakującym tempie. Po 1989 roku sztućce Gerlacha zostały wyparte z rynku przez tańszych producentów z Chin, całe szczęście nie na długo.

W 2001 roku firma Gerlach została sprywatyzowana i zmniejszono liczbę pracowników o połowę, z 600 osób do 350. Zmieniono także strategię firmy, koncentrując się na promocji marki i zwiększeniu sprzedaży. Produkcją zajęły się firmy zewnętrzne, a do oferty wprowadzono garnki oraz patelnie.

Gerlach – sztućce, garnki i patelnie, jakie są?

Garnki i noże marki GerlachGarnki i noże marki Gerlach Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Gerlach to wieloletnie tradycja w nowoczesnym wydaniu. Sztućce, garnki oraz patelnie wykonywane są materiałów wysokiej jakości, wzornictwo ma elegancki, klasyczny charakter.

W ofercie marki Gerlach znajdziemy sztućce wykonane z najlepszej stali nierdzewnej, patelnie oraz garnki, a także całe zestawy. Największą popularnością cieszą się noże kuchenne, doceniane nawet przez najbardziej wymagających szefów kuchni. Nie brakuje noży klasycznych o tradycyjnym wyglądzie i wykończeniu, jak i modeli nowoczesnych.

Garnki, patelnie oraz szybkowary, które oferuje marka Gerlach, wykonane ze sprawdzonych materiałów i opatrzone wieczystą gwarancją, dostępne są w wielu rozmiarach.

Więcej o: