Trampolina do ogrodu - jak wybrać?

KM
03.04.2019 11:00
Wiosna zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Radość na twarzach dzieci wywoła trampolina w ogrodzie. Skoki na niej będą cieszyć dzieci i pozytywnie wpłyną na koordynację ruchową maluchów. Takie urządzenia przyda się również starszym. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wybraliśmy modele z polskich sklepów.

Trampolina – na co zwrócić uwagę?

Trampolina ogrodowaTrampolina ogrodowa Fot. CC0 public domain, kolaż czterykąty

Podstawową kwestią przy wyborze trampoliny jest jej wielkość. W sklepach znajdziemy modele o średnicy 2-5 metrów. Małe trampoliny o średnicy poniżej 2 metrów świetnie sprawdzą się dla 1-2 dzieci, szczególnie małych, które dopiero rozpoczynają przygodę ze skakaniem. Im mniejsza średnica maty, tym jest ona sztywniejsza.

Do dużych ogrodów najczęściej wybierane są trampoliny o średnicy 3,8-4,2 m, które pomieszczą nawet 4 dzieci i śmiało mogą na niej skakać również dorośli.

Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo. Warto zainwestować w trampolinę wyposażoną w siatkę zabezpieczającą, która podczas skakania ochroni przed wypadnięciem na ziemię.

Bardzo ważne, by trampolina zamontowana była na solidnych nogach, gwarantując tym samym taką stabilność, by nie przemieszczała się podczas zabawy czy silnego wiatru. Stelaż trampoliny obowiązkowo powinien być wykonany ze sztywnych profili, które nie będą się wyginać pod dużym naciskiem. Najbardziej stabilne trampoliny to te, które mają 4 stelaże z podwójnymi nóżkami. Przed zakupem warto również sprawdzić, jakie jest maksymalne obciążenie, które wytrzyma stelaż. Do skakania niezbędne są sprężyny, które mocuje się do maty. Im więcej zwojów, tym lepiej.

Trampolina ogrodowa – cena

Trampolina ogrodowaTrampolina ogrodowa Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Bez problemu znajdziesz model dla siebie, który sprosta również twoim możliwościom finansowym. Najtańsze trampoliny ogrodowe można kupić już od 200 złotych. Cena uzależniona jest od wielkości, materiału, z jakiego urządzenie jest wykonane, od tego, czy w zestawie znajduje się siatka zabezpieczająca oraz drabinka. Solidnie wykonaną trampolinę, która posłuży kilka lat, kupimy, nie płacąc więcej niż tysiąc złotych.

Na sklepowych półkach znajdziemy również trampoliny, które kosztują kilka tysięcy - najczęściej są one wykorzystywane na festynach oraz imprezach plenerowych. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na zakup trampoliny.

Trampolina ogrodowa zagwarantuje dzieciom mnóstwo frajdy! Jeśli mamy ogród, nawet nieduży, warto w nią zainwestować.

Więcej o:
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • arius9

  Oceniono 9 razy 3

  Trampolina przoduje w statystykach wypadkow pomimo montowania siatki ochronnej. Powinna byc zabroniona dla dobra dzieci.

 • plastus82

  Oceniono 3 razy 1

  Najfajniejsza zabawka dla dzieci. Szczerze polecam

 • cezar85

  Oceniono 1 raz -1

  nie ma czegoś takiego, jak bezpieczna trampolina

 • alfalfa

  Oceniono 3 razy -1

  Kompletna głupota. Zajmuje sporo miejsca na ogrodzie, pod nią i częściowo wokoło niszczy trawę, szybko się nudzi i jest bardzo mało bezpieczna.
  A.

 • sraczezwersacze

  Oceniono 3 razy -1

  Katastrofa z tymi trampolinami. Tak ciężkich, częstych i mnogich złamań jakie się zdarzają na tym diabelstwie nie widziałem dotychczas jak po upadkach typowo z roweru, hulajnogi itd. etc.

 • Oceniono 4 razy -2

  Dla dziewczynek skakanie jest niewskazane ze względu na możliwe nadwyrężenie miednicy i więzadeł dróg rodnych.
  W przypadku skakania więcej niż 1 dziecka możliwe jest, że dzieci tak się "zgrają", że będą lądować na naprężonej, bardzo sztywnej trampolinie, nadwyrężając stawy nóg i kręgosłup, a nawet okolice głowy.
  Moda na trampoliny to nie jest coś fajnego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX