Roleta zewnętrzna - dlaczego warto ją mieć?

Okna wpuszczają do domu czy mieszkania naturalne światło, promienie słońca, blask księżyca, dają możliwość spojrzenia, co dzieje się na zewnątrz, jednak czasami chcielibyśmy ukryć się przed światem zewnętrznym lub złą pogodą. Przydadzą się rolety zewnętrzne! Dlaczego warto je mieć? Zobaczcie!

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto je mieć?

Roleta zewnętrznaRoleta zewnętrzna Fot. velux, materiały partnera

Jeszcze kilka lat temu były bardzo rzadko spotykane. Teraz coraz częściej widnieją w domowych oknach, ale wykorzystywane są również w mieszkaniach, najczęściej na poddaszach, zapewniają one kompleksową ochronę o każdej porze dnia i roku. Niezależnie od pogody i innych czynników zewnętrznych zapewniają domownikom komfort i zwiększają bezpieczeństwo. Warto podkreślić, że roleta zewnętrzna nie tylko reguluje ilość światła naturalnego, jakie wpada do wnętrza, ale latem ogranicza nagrzewanie aż o 94%. Roleta zewnętrzna okazuje się przydatna również zimą, wtedy poprawia izolacyjność, zatrzymuje ciepło.

Zalety:

  • minimalizuje hałas z zewnątrz: deszcz, grad, wiatr
  • zwiększa bezpieczeństwo
  • daje możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia
  • odstręczają włamywaczy
  • zapewniają osłonę stolarki okiennej – chronią przed deszczem, zmianą temperatury, nagrzewaniem
  • regulacja dostępu światła
  • eliminacja działania promieni UV na meble i ściany w mieszkaniu

Rolety zewnętrzne – cena

Roleta zewnętrznaRoleta zewnętrzna Fot. velux, materiały partnera

Cena rolety zewnętrznej uzależniona jest od jej rozmiaru. Im większa, tym droższa. Do jej produkcji trzeba wykorzystać większą ilość materiału oraz zastosować bardziej wytrzymałe podzespoły. Na koszty wpływa również rodzaj sterowania roletą, automatyczne będzie bardziej komfortowe, ale droższe.

Ceny rolet zewnętrznych rozpoczynają się od 250 zł za metr kwadratowy wzwyż.

Więcej o: