Muuto - ponadczasowe skandynawskie meble i lampy

KM
09.04.2019 12:00
Lubisz skandynawski design? Jeśli tak, koniecznie musisz poznać produkty duńskiej marki Muuto. Meble i lampy skandynawskiego producenta są funkcjonalne, estetycznie wykonane, a dodatkowo w pięknych kolorach.

Mutto - co to za marka?

Muuto - skandynawski designMuuto - skandynawski design Fot. Homebook, materiały partnera

Muuto to duńska marka z artykułami do mieszkania w stylu skandynawskim. Sama nazwa „muuto” oznacza nowe perspektywy i to właśnie kieruje producentami podczas tworzenia oferty. Każdy przedmiot łączy w sobie skandynawską tradycję wzornictwa oraz oryginalne, świeże spojrzenie, dzięki czemu powstają meble funkcjonalne, nowoczesne, a jednocześnie trwałe i o pięknym designie.

Firma powstała w 2006 roku, założona w Kopenhadze przez Kristiana Byrge’a i Petera Bonnen’a. Spójne cele marki pozwoliły na ogromny sukces, dzięki czemu oferta nieustannie się poszerza, a firma wiedzie prym wśród światowej czołówki wzornictwa.

Co oferuje Muuto?

Muuto produkuje minimalistyczne, proste w swojej formie, pozbawione dekoracji i zbędnych detali meble oraz oświetlenie. Meble Muuto są plastyczne, uniwersalne i wpisują się w każdą przestrzeń, niezależnie od tego czy chcemy je umieścić w mieszkaniu, restauracji, hotelu czy biurze.

Muuto - meble i oświetlenieMuuto - meble i oświetlenie Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykaty

Wiele mebli pochodzi z kolekcji modułowych, dzięki czemu śmiało możemy je zestawiać w dowolnych konfiguracjach, nie martwiąc się o efekt finalny. Każdy przedmiot marki Muuto jest niepowtarzalny, mimo tego, że krzesła, fotele, stoły, stoliki kawowe oraz lampy mają różne kształty, razem świetnie się komponują. Meble i oświetlenie dostępne są w wielu kolorach, które również bez problemu zestawimy w spójną kompozycję.

Więcej o: