Meble i dodatki na balkon i taras w świetnych cenach - wybór redakcji

Sezon ogrodowy już rozpoczęty, dlatego to ostatni moment na wybór mebli i dodatków na balkon. Podejmując decyzje, należy zwrócić uwagę zarówno na ich wygląd, jakość jak i cenę. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie meble i dodatki na balkon i taras można znaleźć w polskich sklepach i wybraliśmy te, które szczególnie zasługują na uwagę.

Meble na balkon i taras - propozycje

Trwałość i jakość mebli zależy od materiału z jakiego są wykonane. Najczęściej wybieranym materiałem na meble ogrodowe jest drewno. Nie dość, że świetnie prezentują na balkonie to jeszcze możemy wybrać kolor i wielkość, jaka nam odpowiada i bez problemu dobierzemy dodatki, takie jak lampy, donice czy poduszki, które uzupełnią aranżację naszego balkonu. Niestety minusem drewnianych mebli jest konieczność odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Decydując się na zakup drewnianych mebli na balkon koniecznie trzeba pamiętać o stosowaniu specjalnej farby z impregnatem, która uchroni je przed działaniem wilgoci.

Drewno to jednak nie jedyny materiał z jakiego wykonywane są meble na balkon. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się meble wykonane z rattanu i technorattanu. W przeciwieństwie do drewna, meble z rattanu są lekkie, przez co z łatwością można je przenieść w inne miejsce i bez większego problemu można wynieść je na okres zimowy do garażu, by w następnym roku ponownie ustawić je na balkonie czy tarasie. Świetnym rozwiązaniem jest wybór mebli z technorattanu. Nie dość, że technorattan jest znacznie trwalszy od rattanu to jeszcze przykuwa uwagę swoim nowoczesnym designem.

Donice na balkon i taras - najciekawsze oferty

Nie da się ukryć, że prócz mebli, najważniejszą rolę w aranżacji balkonu ogrywają donice dekoracyjne. Wybierając odpowiednie modele należy zwrócić uwagę na ich wielkość, styl i trwałość. Na szczęście wybór jest naprawdę szeroki – począwszy od modeli z włókna szklanego, aż po donice ceramiczne, drewniane, stalowe czy gliniane.

Oświetlenie na balkon i taras 

Istotną rolę w aranżacji balkonu odgrywa również odpowiednie oświetlenie. Dzięki temu nie tylko możemy celebrować wiosenne i letnie wieczory na świeżym powietrzu, ale także za pomocą lamp stworzyć wyjątkowy nastrój i przytulny klimat. Wybierając oświetlenie na balkon, warto pamiętać, że musi ono pasować do całej aranżacji i współgrać ze stylem w jakim urządziliśmy balkon czy taras.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.