Hamaki do mieszkania i ogrodu - najlepsze modele w świetnych cenach

Mimo szerokiej oferty na rynku, nie łatwo wybrać hamak, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. W zależności od rodzaju, hamaki różnią się stopniem komfortu i wytrzymałości. Jak dobrać model odpowiedni do swoich potrzeb? Wyjaśniamy i podpowiadamy, jakie hamaki cieszą się największym zainteresowaniem klientów.

Hamaki i fotele do mieszkania - czym się kierować przy zakupie?

Pierwszym podstawowym błędem przy zakupie hamaka, jest sugerowanie się przede wszystkim wyglądem i ceną. Jeśli zależy nam na wygodzie i komforcie użytkowania oraz trwałości, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim jego jakość. Jaki powinien być odpowiednio dobrany hamak? Wiele zależy od tego, gdzie chcemy zamontować nasz hamak i ile miejsca możemy na niego przeznaczyć. Do wyboru mamy dwa typy hamaków: hamak klasyczny i fotel hamakowy. 

Fotel hamakowy - propozycje

Fotel ogrodowyFotel ogrodowy fot. shutterstock

Brak miejsca na duży, tradycyjny hamak nie musi oznaczać koniec marzeń o wygodnym siedzisku w którym odpoczniemy po ciężkim dniu. Świetną alternatywą dla klasycznych hamaków są fotele hamakowe. Nie dość, że zmieszczą się nawet na małym balkonie to bez problemu można je zamontować zarówno w pokoju jak i w ogrodzie. Fotel hamakowy, nazywany też często hamakiem brazyliskim nie zastąpi nam w pełni klasycznego modelu. Mimo że fotele hamakowe są wygodne i świetnie sprawdzą się jako siedzisko, gdzie można odpocząć lub poczytać książkę, to jednak ze względu na siedzisko w formie krzesła nie będzie on na tyle wygodny, aby spędzić w nim całą noc.

Hamak klasyczny - czy warto?

Wciąż bardzo modny jest hamak klasyczny, zamocowany między dwoma ścianami lub stelażu ogrodowym. Klasyczny hamak świetnie sprawdzi się zarówno w mieszkaniu jak i na tarasie czy w ogrodzie. Jego niewątpliwą zaletą jest szerokie zastosowanie - w końcu można w nim nie tylko odpoczywać, czytać książki, ale nawet spać całą noc. Jeśli wybierzemy duży model można korzystać z niego nawet w kilka osób jednocześnie. Coraz częściej, hamaki są używane zamiast kanapy. Ponadto hamak klasyczny jest wygodny, praktyczny i naprawdę pojemny. Przed zakupem trzeba jednak pamiętać, żeby dobrać odpowiedni rozmiar. W przeciwnym razie może się okazać, że hamak nie zmieści się na małym balkonie lub niewielkim pokoju. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.