Patelnia grillowa - jaką wybrać? Najlepsze modele w świetnych cenach

Patelnia grillowa to świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią pieczone i smażone potrawy, ale jednocześnie chcą zdrowo się odżywiać. Dania przygotowane na patelni grillowej są często pozbawione tłuszczu, przez co są niskokaloryczne i stosunkowo zdrowe. Oto najlepsze patelnie grillowe na rynku.

Jaką patelnię grillową kupić?

Patelnie grillowe - najlepsze modele.Patelnie grillowe - najlepsze modele. Jakie patelnie grillowe wybrać? fot. Homebook

Nie bez powodu patelnie grillowe z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze. Dla tych z nas, którzy lubią dania pieczone czy z grilla, zakup patelni grillowej jest idealnym rozwiązaniem. Nie dość, że znacznie ułatwi i przyśpieszy przygotowywanie posiłku to jeszcze smażenie na patelni grillowej jest najzdrowszą formą obróbki termicznej potraw. Co więcej, prążkowane dno patelni grillowej sprawia, że tłuszcz swobodnie ocieka z potraw, przez co smażone mięso, warzywa czy ryby nie wchłaniają nadmiaru oleju. To ważna informacja również pod kątem naszego zdrowia - dania przygotowywane na patelni grillowej są lekkie i niskokaloryczne. 

Zaletą patelni grillowej jest również jej budowa, która sprawia, że przygotowane na niej dania nie różnią się w smaku od potraw z tradycyjnego grilla. Patelnie grillowe są wyposażone w grube dno i specjalne powłoki, dzięki czemu mięso jest idealnie wysmażone i nie przypala się. 

Najlepsze patelnie grillowe:

Patelnia grillowa - stalowa, żeliwna czy aluminiowa?

Na rynku dostępne są patelnie grillowe wykonane z żeliwa, aluminium i ze stali. W zależności od materiału z jakiego jest wykonana, patelnia posiada również różną powłokę wewnętrzną. Która patelnia sprawdzi się najlepiej?

Zdecydowanie najbardziej trwałym materiałem jest żeliwo. Patelnia grillowa żeliwna będzie z całą pewnością inwestycją na długie lata. Naturalne żeliwo idealnie podkreśli smak przygotowywanych potraw i co ważne można w niej smażyć nawet w bardzo wysokich temperaturach. Jedynym minusem jest cena, która w porównaniu z innymi modelami jest znacznie wyższa. 

Bardzo dobrym wyborem będzie także zakup patelni grillowej wykonanej ze stali nierdzewnej. Jej ogromną zaletą jest trwałość, zbliżona do patelni żeliwnej. Wybierając ten typ patelni, należy jednak zwrócić uwagę na to, aby wybierać modele wykonane tylko z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Dzięki temu nie będzie ona narażona na uszkodzenia mechaniczne czy korozję. 

Najtańszą, ale również najmniej polecaną patelnią grillową jest ta wykonana z aluminium. Niestety, ten typ patelni odkształca się i przypala, przez co jest zdecydowanie mniej praktyczna i trwała. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA