Taborety i stołki - idealne do salonu, sypialni czy kuchni - przegląd modeli

MT
19.04.2019 10:00
Stołki i taborety to nie tylko bardzo praktyczne meble, ale również świetna dekoracja wnętrza. Wybór konkretnego modelu powinien zależeć od stylu mieszkania oraz od tego, czy szukamy siedziska do kuchni, sypialni czy salonu. Jakie modele znajdziemy w sklepach?

Taborety do kuchni, salonu i sypialni - najlepsze modele

Taborety do kuchni i salonu - wybór redakcji.Taborety do kuchni i salonu - wybór redakcji. Jaki taboret wybrać? fot. Selsey

Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica między stołkiem a taboretem. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - nazwy te pojawiają się wymiennie i oznaczają takie same siedziska. Nie warto więc przejmować się nazewnictwem, ale skupić się na funkcjonalności, jakości i wyglądzie. 

Aspekt wizualny ma znaczenie, bo w dużej mierze właśnie on decyduje o tym, czy dany model pasuje do naszych wnętrz. Nie wszystkie modele pasują do każdego stylu i pomieszczenia, dlatego przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na materiał i estetykę, by na tej podstawie dobrać najbardziej odpowiednie siedzisko. Jakie taborety znajdziemy w sklepach? Dużą popularnością cieszą się kolorowe modele wykonane z tworzywa sztucznego - świetnie ożywią pomieszczenie i uzupełnią aranżację np. salonu urządzonego w klimacie pop-art. Na rynku można również znaleźć drewniane taborety. Takie modele świetnie sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w salonie czy sypialni. Można również zdecydować się modne połączenie drewna i metalu - taki taboret uzupełni zarówno klasyczną, jak i nowoczesną aranżację. 

Najpopularniejsze modele z polskich sklepów:

Jakie stołki wybrać?

Najmodniejsze stołki z polskich sklepów.Najmodniejsze stołki z polskich sklepów. Stołki do salonu, sypialni czy kuchni. fot. www.instagram.com/selseyliving_p

Miejscem, gdzie najczęściej można spotkać stołki, jest kuchnia. Takiego siedziska są znacznie bardziej praktyczne od klasycznych krzeseł. Nie dość, że zajmują mniej miejsca, a dzięki braku oparcia można je wsunąć pod kuchenny stół, to jeszcze łatwo je przestawić. Stołki kuchenne powinny być przede wszystkim wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Co innego modele wybierane do sypialni czy salonu. Tam można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wybrać modele pokryte futrem czy tapicerowane. Niezależnie od pomieszczenia, stołki powinny pasować do wnętrza, tak by stanowiły uzupełnienie aranżacji i nie odwracały uwagi od pozostałych mebli i dodatków. 

Więcej o: