Żaluzje drewniane, plisowane i fasadowe - te modele podbijają rynek

Żaluzje okienne przeżywają obecnie prawdziwe odrodzenie. Nie dość, że coraz częściej goszczą w polskich domach, to na dodatek zachwycają wyglądem, trwałością i jakością wykonania. Obecnie żaluzje nie tylko osłaniają przed słońcem, ale są także wyjątkową ozdobą okien. Poniżej przedstawiamy modele, które pobijają rynek i podpowiadamy, które sprawdzą się najlepiej.

Żaluzje okienne - dlaczego warto je mieć?

Nie sposób nie zauważyć, że żaluzje okienne powróciły do łask i znów są bardzo modne. Coraz większe zainteresowanie jest efektem nie tylko chęci ochrony przed słońcem, ale także możliwości, jakie dają nowoczesne modele. Poprawiają one nasz komfort życia i stanowią wyjątkową ozdobę okien. Do wyboru mamy modele drewniane, bambusowe, plisowane czy fasadowe. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto sprawdzić, które modele najlepiej sprawdzą się w naszym mieszkaniu. 

Żaluzje drewniane i bambusowe

Żaluzje drewniane to jedne z najmodniejszych i najlepszych modeli na rynku.Żaluzje drewniane to jedne z najmodniejszych i najlepszych modeli na rynku. Jakie są zalety żaluzji drewnianych? fot. www.anwis.pl

Drewniane i bambusowe żaluzje to jedne z najchętniej wybieranych i najlepszych modeli na rynku. Nie dość, że pasują do każdego stylu, są niebanalne i bardzo trwałe, to jeszcze tworzą niesamowity klimat. 

Zalety

 • Wysoka jakość wykonania

Żaluzje są wykonywane z najwyższej jakości drewna, dlatego wszystkie prezentowane modele są nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale także trwałe. Zakup drewnianych żaluzji jest inwestycją na długie lata.

 • Naturalny materiał

Wykorzystanie drewna i bambusa jako podstawowego materiału jest niewątpliwą zaletą. Dzięki temu żaluzje świetnie dopasowują się do każdej aranżacji i tworzą wyjątkowy klimat.

 • Precyzyjna regulacja ilości światła

W nowoczesnych modelach producenci stawiają na komfort i wygodę klienta. Dlatego w żaluzjach drewnianych można bez konieczności ich podnoszenia bardzo precyzyjnie regulować ilość światła, które przedostaje się do pomieszczenia.

 • Szeroki wybór kolorystyczny

Obecnie na rynku mamy tak szeroki wybór żaluzji drewnianych i bambusowych, że bez problemu można wybrać najbardziej odpowiedni kolor czy model. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że odcień drewna nie będzie pasował do naszych mebli czy podłogi.

Żaluzje plisowane

Plisy, jak potocznie nazywa się żaluzje plisowane, są jednym z najciekawszych rozwiązań wśród modeli dostępnych na rynku. Klienci wybierają je ze względu na funkcjonalność, świetną jakość i ogromny wybór. 

Zalety

 • Pasują i do okien standardowych, i do tych o nietypowych kształtach

Niekwestionowanym atutem żaluzji plisowanych jest ich wszechstronne zastosowanie. Można je montować zarówno w przypadku tradycyjnych okien, jak i tych o oryginalnych kształtach, takich jak półkola, trójkąty czy trapezy.

 • Możliwość ustawienia żaluzji na dowolnej wysokości

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, żaluzje plisowane mogą przesłonić jedynie fragment okna. Zmiana położenia odbywa się w dowolnym kierunku, zarówno od góry jak i od dołu. 

 • Płynne sterowanie

Na wyjątkowy komfort i wygodę użytkowania wpływa możliwość płynnego sterowania i precyzja, z jaką można zatrzymać żaluzję w dowolnie wybranym miejscu. 

 • Dwie tkaniny w jednym systemie

Producenci zadbali także dodatkowe rozwiązanie, jakim jest zastosowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Do wyboru mamy zarówno materiały półprzezroczyste, transparentne jak i zaciemniające. Dzięki temu łatwiej dopasować żaluzje do konkretnego pomieszczenia. 

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe - zalety.Żaluzje fasadowe - zalety. Najlepsze żaluzje fasadowe - przegląd. fot. www.anwis.pl

Na uwagę zasługują także coraz popularniejsze żaluzje fasadowe. Na tle pozostałych modeli wyróżniają się sposobem mocowania - montuje się je na zewnątrz - oraz nowoczesnością i elegancją. 

Zalety

 • Płynne sterowanie

Żaluzje fasadowe są wyposażone w system sterowania w zakresie 90° i 180°, dzięki czemu można ustawić stopień przenikania światła. Co więcej, żaluzje fasadowe można sterować zarówno ręcznie jak i automatycznie.

 • Zmniejszają poziom hałasu

Żaluzje fasadowe prócz swoich oczywistych zalet, mogą się pochwalić takimi atutami jak obniżanie poziomu hałasu, który przenika do domu. Dzięki temu jesteśmy mniej narażeni na odgłosy dobiegające z zewnątrz. 

 • Wspomagają odpowiednią temperaturę pomieszczenia

Żaluzje fasadowe, które montuje się na zewnątrz, działają niczym izolator, który pozwala na odpowiedni rozkład temperatury wewnątrz budynku. Co więcej, modele fasadowe korzystnie wpływają na pracę klimatyzacji, jednocześnie jej nie obciążając.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.