Sosjerka - niezbędny element zastawy stołowej. Jaką sosjerkę wybrać?

Niektóre elementy zastawy stołowej nie są nam potrzebne podczas codziennych posiłków. Nie oznacza to jednak, że można się bez nich obyć szykując przyjęcie. Świetnym przykładem jest sosjerka, która choć rzadko jest używana na co dzień, stanowi niezbędny element wyposażenia zastawy stołowej. Jaką sosjerkę kupić? Podpowiadamy.

Jaką sosjerkę wybrać?

Kompletując zastawę stołową nie można zapomnieć o zakupie sosjerki. Mimo że nie zawsze jest potrzebna, nie może jej zabraknąć podczas przyjęć czy wyjątkowych kolacji. Sosjerka powinna pasować do pozostałych elementów zastawy, aby tworzyć z nią jedną, spójną całość. Do wyboru mamy sosjerki wykonane z porcelany, stali nierdzewnej, a nawet szkła. Ostateczny wybór powinien zależeć od naszych upodobań i stylu zastawy.

Sosjerka z porcelany

Jaką sosjerkę wybrać?Jaką sosjerkę wybrać? Sosjerki to niezbędny element zastawy stołowej. Fot. Okazje.info

Sosjerki wykonane z porcelany to absolutny klasyk. Porcelana jest najpopularniejszym tworzywem z jakiego wykonywana jest zastawa stołowa, a porcelanowe naczynia nigdy nie wyjdą z mody. Co więcej, wiele modeli wykonanych z wysokiej jakości porcelany, którą można myć w zmywarkach. Porcelanowe sosjerki świetnie pasują do eleganckich wnętrz w stylu angielskim i wręcz idealnie sprawdzą się podczas oficjalnych obiadów. Niektóre modele zdobią ręcznie malowane wzory.

Oto polecane modele:

Sosjerka ze stali nierdzewnej

Dużą popularnością cieszą się również sosjerki wykonane ze stali nierdzewnej. Są bardzo trwałe i długo zachowują połysk. Stalowe sosjerki idealnie pasują wszędzie tam, gdzie na stole królują różne rodzaje mięs, a uczta urządzona jest w biesiadnym klimacie. Stalowe sosjerki podkreślą klimat i rangę przyjęcia w prawdziwie szlacheckim stylu. 

Oto najciekawsze propozycje:

Sosjerka ze szkła

Szklane sosjerki można wykorzystać nie tylko do dipów czy sosów, ale również do mleka i kawy. Sosjerki wykonane ze szkła są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Uniwersalność i świetna jakość wykonania sprawiają, że szklane modele coraz częściej goszczą w naszych domach.

Najlepsze modele:

By móc cieszyć się na co dzień piękną i praktyczną sosjerką, dobrze jest mieć w kuchni w zapas sosów, które będą pasować do wielu różnych potraw. Jednym z najbardziej uniwersalnych jest Hot Chili z pikantnej linii Roleski. Sos ten bazuje na połączeniu pomidorów, chili i papryki Scotch Bonnet. Jego ostrość nie pali w przełyku, lecz nadaje potrawom odpowiednio wyważonej pikanterii. Sos idealnie współgra z daniami kuchni południowoamerykańskiej, hiszpańskiej, meksykańskiej a nawet polskiej. To produkt uniwersalny, który może zastąpić ostry ketchup lub salsę pomidorową.

Więcej o: