Fartuch kuchenny - przegląd wzorów z polskich sklepów

Jeśli choć trochę gotujesz, z pewnością wiesz, jak brudząca może być to czynność. Na pewno zdarzyło ci się obsypać mąką, zachlapać tłuszczem podczas smażenia lub sosem podczas próbowania dania. Do pracy w kuchni warto się przygotować. Fartuch kuchenny ochroni ubranie przed zabrudzeniem. Wybraliśmy najładniejsze wzory z polskich sklepów.

Fartuch kuchenny powinien znaleźć się w każdej kuchni. Warto wybrać model w stonowanym kolorze lub dopasować kolor fartucha do pozostałych akcesoriów kuchennych, tekstyliów lub koloru płytek - zyskamy wtedy spójną aranżację.

Fartuch kuchennyFartuch kuchenny Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Wyróżniamy kilka rodzajów kuchennych fartuchów:

  • wiązane w pasie - taki model ochroni nas od bioder w dół, okaże się przydatny podczas krótkich, szybkich kuchennych prac, na przykład obierania czy krojenia warzyw;
  • fartuch wiązany w pasie i na szyi - to najpopularniejszy model, ochroni całe ubranie przed zabrudzeniami;
  • długi fartuch - taki model jest bardziej zabudowany i doskonale sprawdzi się podczas grillowania. Ochroni ubranie przed iskrami z węgla, które mogą wypalić dziury w ubraniu. Taki fartuch ma wiele kieszeni, do których można włożyć grillowe sztućce.

Wybierając fartuch kuchenny, warto pamiętać, by kupić model z grubszego i wytrzymałego materiału, który nie zniszczy się po zachlapaniu np. gorącym tłuszczem. Warto pamiętać, że materiał nie może być sztywny, nie powinien krępować ruchów, co może powodować dyskomfort podczas przygotowywania posiłków.

Oprócz uniwersalnego fartucha w stonowanym kolorze, warto wybrać model we wzory, który skutecznie zamaskuje plamy, a zawieszony na haczyku urozmaici kuchenną aranżację. Fartuch kuchenny z cytatem, śmiesznym napisem lub zabawną grafiką będzie świetnym prezentem dla miłośnika gotowania lub na parapetówkę.

Poniżej znajdziecie rękawice kuchenne, które ochronią dłonie przed poparzeniem.

Więcej o: