Donice i kwietniki ogrodowe - jakie wybrać? Najlepsze modele na rynku

Donice na balkon są nieodłączonym elementem wystroju naszego balkonu i tarasu. Poszczególne modele różnią się między sobą materiałem z jakiego je wykonano, wielkością, stylem i ceną. Decyzja które z nich wybrać powinna więc zależeć od tego, w jakim stylu urządziliśmy nasz balkon oraz ile miejsca i pieniędzy możemy przeznaczyć na jego dekorację. Oto najmodniejsze donice i kwietniki z polskich sklepów. Teraz można je kupić ze specjalnym rabatem.

Donice na balkon - jakie wybrać?

Jakie donice wybrać na balkon?Jakie donice wybrać na balkon? Donice balkonowe - najlepsze modele. Fot. Shumee

O tym, jak ważną rolę pełnią w naszym domu kwiaty, nie trzeba nikogo przekonywać. W ogrodzie, tarasie i na balkonie kwiaty stanowią nieodłączny element aranżacji. Nie wystarczy jednak kupić jakiejkolwiek donicy, aby udekorować nasz balkon. Urządzając tę przestrzeń musimy kierować się tymi samymi zasadami, które przyświecają nam przy aranżacji wnętrz. Zarówno balkon jak i taras powinien być urządzony w wybranym stylu, do którego dobieramy meble i dodatki. Także donice i kwietniki muszą pasować do reszty aranżacji, aby razem tworzyć jedną, spójną całość.

Oto czym warto się kierować, wybierając donice na balkon i taras:

  • Balkon i taras są przedłużeniem mieszkania, dlatego warto urządzić je w sposób spójny. Jeśli w naszym mieszkaniu króluje drewno, świetnym wyborem będą drewniane lub wiklinowe doniczki na balkon.
  • Przy wyborze donic na balkon zwracajmy uwagę na materiał, z jakiego je wykonano. Muszą być odporne na warunki atmosferyczne, aby mogły przetrwać nawet w bardzo niekorzystną pogodę.
  • Zanim zdecydujemy się na konkretny model, musimy wiedzieć, donic w jakim rozmiarze potrzebujemy. Gdy będą za małe, uniemożliwimy roślinie swobodny przyrost korzeni. Rozmiar donicy powinien być także dostosowany do wielkości balkonu. Za duże zajmą zbyt wiele miejsca i zamiast dekorować, optycznie pomniejszą przestrzeń.

Donice i kwietniki balkonowe - z jakiego materiału?

Najmodniejsze donice z polskich sklepów.Najmodniejsze donice z polskich sklepów. Jakie donice do ogrodu kupić? fot. Shumee

Donice na balkon najczęściej są wykonywane z włókna szklanego, gliny, drewna, stali oraz tworzywa sztucznego. Które sprawdzą się najlepiej? Donice wykonane z włókna szklanego są wyjątkowo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Świetnie się prezentują i są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Gliniane donice również mogą być trafnym wyborem, ale tylko pod warunkiem, że do ich produkcji został użyty odpowiedni rodzaj gliny. Świetnie sprawdzą się drewniane donice, które są nie tylko bardzo praktyczne i modne, ale gwarantują wyjątkowy klimat i przytulną atmosferę. Coraz częściej można spotkać na balkonie donice wykonane ze stali. To rozwiązanie sprawdzi się pod warunkiem, że do ich produkcji użyta została stal nierdzewna wysokiej jakości.

Nasze propozycje:

Tradycyjne donice mogą zastąpić kwietniki balkonowe. Do wyboru mamy zarówno modele stojące, jak i wiszące. Podobnie jak donice, kwietniki mogą być wykonane z drewna, plastiku, metalu, kamienia czy szkła. Trzeba pamiętać, że kwietniki również muszą pasować do aranżacji balkonu i współgrać z donicami. 

Oto proponowane modele.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.