Pucharki do lodów i deserów - które wybrać, gdzie kupić, ile kosztują?

MT
30.04.2019 12:00
Jak należy podawać lody podczas rodzinnych przyjęć czy imprezy w gronie znajomych? Najlepiej sprawdzą się pucharki do lodów i deserów, które można znaleźć w sklepach. Wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu można bez trudu dopasować naczynie do zastawy stołowej czy typu imprezy. Jakie pucharki wybrać? Wyjaśniamy.

Pucharki do lodów i deserów - najlepsze modele

Wiosna i lato to idealny czas na zimne przekąski, napoje oraz desery. W upalne dni nic tak nie poprawi humoru, jak deser. Również podczas rodzinnych przyjęć czy spotkań ze znajomymi lody i desery lodowe będą idealnym rozwiązaniem. Jak należy podawać lody dla gości? Sposobów jest co najmniej kilka. Z braku innych możliwości, można podać lody na talerzyku czy w kieliszku od martini, jednak najbardziej apatycznie wyglądają podane w specjalnym naczyniu. Pucharki do lodów nie dość, że są znacznie praktyczniejsze niż talerzyki to jeszcze świetnie prezentują się na stole.

Nowoczesne i klasyczne pucharki do lodów.Nowoczesne i klasyczne pucharki do lodów. Jakie pucharki do lodów i deserów podać? fot. Okazje.info

Najbardziej znane są szklane i kryształowe pucharki na nóżce w których można podawać zarówno lody, jak i inne desery. Klasyczny design i eleganckie wykonanie sprawia, że szklane pucharki są ponadczasowe i sprawdzą się zarówno podczas oficjalnych przyjęć jak i niezobowiązujących spotkań z przyjaciółmi.  Kolejną zaletą szklanych pucharków jest szeroki wybór produktów. Dzięki temu można wybrać modele o różnym kształcie, rozmiarze czy stylu.

W przypadku niezobowiązujących spotkań świetnie sprawdzą się plastikowe pucharki dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Nowoczesny wygląd i oryginalny kształt plastikowych pucharków sprawia, że wyróżniają się na tle innych modeli.

Nieco mniej popularne, choć cenione wśród klientów są pucharki do lodów wykonane z porcelany. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza, jeśli cała zastawa stołowa także jest wykonana z porcelany. Z pewnością porcelanowe pucharki prezentują się najbardziej elegancko i szykownie na tle innych modeli, ale mają też wadę – nie wykorzystamy ich podczas niezobowiązującego spotkania czy pikniku.

Łyżeczki do lodów i deserów

Kupując pucharki do lodów warto pamiętać o łyżkach do lodów, czyli gałkownicach. To dzięki niej można dowolnie formować kulki, które pięknie prezentują się z dodatkiem owoców, kawałków czekolady czy wafelka. Bez łyżki do lodów trudno byłoby uformować kształtne kulki, by stworzyć nie tylko smaczny, ale również elegancko prezentujący się deser. Do kompletu warto dokupić również łyżeczki koktajlowe. Do wyboru mamy plastikowe łyżeczki z charakterystyczną szufelką, które często można spotkać w lodziarniach, długie plastikowe łyżeczki, które sprawdzają się podczas niezobowiązujących spotkań oraz długie, stalowe łyżeczki, idealne do eleganckich deserów.

Więcej o: