Drobne dodatki i dekoracje do mieszkania - gdzie kupić? Ile kosztują?

Nie jest tajemnicą, jak ważną rolę w domu odgrywają dodatki. To dzięki nim wnętrza nabierają klimatu i stają się przytulne. Trzeba jednak pamiętać, że ozdoby muszą pasować do stylu mieszkania. W przeciwnym razie uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Jakie dodatki do mieszkania wybrać? Podpowiadamy.

Jakie dodatki wybrać do mieszkania?

Dodatki, jak sama nazwa wskazuje, mają udekorować mieszkanie, aby stało się bardziej przytulne i klimatyczne. Nie oznacza to jednak, że dekoracje nie mogą być praktyczne i funkcjonalne. Aby nie zagracać mieszkania, warto wybierać takie przedmioty, które tak jak zegar, tablica korkowa czy stoper do drzwi nie ograniczają się jedynie do urozmaicenia aranżacji.

Dodatki dekoracje do mieszkania.Dodatki dekoracje do mieszkania. Drobne ozdoby do domu, które sprawdzą się w każdej aranżacji. fot. Homebook

Wybór dodatków do mieszkania to w dużej mierze kwestia indywidualna, dlatego nie ma jednego sposobu na stworzenie idealnej aranżacji. Wybierając dodatki, warto kierować się własnym gustem, ale także stylem i kolorem. W końcu każdy element wyposażenia naszego salonu czy sypialni wpływa na ostateczny efekt. Bogata oferta na rynku pozwala na niemal nieograniczony wybór odpowiednich produktów, jednak szeroka oferta może także utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji. Dlatego podpowiadamy, które dodatki zasługują na szczególną uwagę.

Świetnym dodatkiem do mieszkania są zegary. W przypadku sypialni idealnie sprawdzą się małe zegary z budzikiem, które można postawić na szafce nocnej. W kuchni czy salonie świetnie sprawdzą się wazony - zarówno ceramiczne jak i szklane.

Propozycje redakcji:

Pomysły na dekoracje mieszkania 

Przytulną atmosferę można uzyskać, stawiając na odpowiednie oświetlenie. Prócz tradycyjnych lamp równie ważne są lampiony, kinkiety i świece, które świetnie sprawdzą się zwłaszcza wieczorem. Nieocenione może być również lustro, które nie tylko będzie praktycznym elementem wystroju sypialni, ale także pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. Klimat wnętrza pozwolą stworzyć również dekoracyjne poduszki, figurki czy ramki ze zdjęciami.

Kupując dekoracje do mieszkania, trzeba jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Czasem mniej znaczy więcej, dlatego nie warto dekorować mieszkanie wieloma dodatkami. Zwłaszcza jeśli lubimy minimalistyczne wnętrza, lepiej postawić na jedynie kilka przedmiotów. Częstym błędem popełnianym przy dekorowaniu mieszkania jest kupowanie produktów, które nie pasują do wnętrza. Zanim więc zdecydujemy się na zegar, lustro, gazetownik czy lampę, zastanówmy się, czy nasz nowy nabytek będzie spójny ze stylem i kolorem, który dominuje w naszym mieszkaniu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.