Ażurowe osłonki na doniczki - najładniejsze pastelowe modele

Kwiaty to najprostszy sposób, by upiększyć mieszkanie, balkon czy taras. Do roślin trzeba "mieć rękę", dobrze je pielęgnować, ale warto też zadbać o odpowiednią dla nich oprawę wizualną - doniczki i osłonki. Hitem ostatnich sezonów są osłonki ażurowe. Nic dziwnego! Są piękne i dostępne w pastelowych kolorach.

Rośliny mają doskonały wpływ na nasze samopoczucie, nic więc dziwnego, że tak chętnie się nimi otaczamy. W mieszkaniu i biurze kontakt z naturą zapewnią nam rośliny doniczkowe. Niezależnie od tego, jakie rośliny wybierzemy - prostsze lub bardziej wymagające w uprawie i pielęgnacji - nieodłącznym elementem są donice i osłonki, dzięki którym będą się jeszcze lepiej prezentować.

Ażurowe osłonki na doniczkiAżurowe osłonki na doniczki Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Rośliny w osłonkach są doskonałym elementem wystroju wnętrza. Pięknie prezentują się na parapecie, stojaku, kwietniku czy na podłodze. Hitem ostatnich sezonów są osłonki ażurowe. Nic dziwnego! Świetnie pasują do aranżacji minimalistycznych, prowansalskich, skandynawskich, ale też rustykalnych. Ażurowe osłonki wykonane są z lekkiego materiału, plastiku lub metalu. Są łatwe do wyczyszczenia i przede wszystkim bardzo tanie. Kupimy je niemal w każdym kolorze: soczystej zieleni, energetycznej żółci, mocnej czerwieni, a także w niebiańskim błękicie, pastelowym różu, kolorze miętowym i wielu innych barwach.

Delikatny ażurowy ornament, którym ozdobiona jest górna część osłonek, dodaje roślinie subtelności. Doniczki doskonale wpiszą się w monotonne aranżacje, a pastelowe i energetyczne kolory dodadzą wnętrzom charakteru i je ożywią.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.