Szafka pod umywalkę - propozycje z polskich sklepów

KM
17.05.2019 10:35
W łazience najczęściej ogranicza nas mała przestrzeń. Mimo wszystko musimy wyposażyć ją w niezbędne i funkcjonalne meble, które pozwolą zaaranżować komfortową łazienkę. Jak wybrać szafkę pod umywalkę, która pomieści kosmetyki, ręczniki czy detergenty? Podpowiadamy!

Szafka pod umywalkę – jaką wybrać?

W sklepach znajdziemy gotowe zestawy szafka-umywalka. Często jednak decydujemy się stworzyć indywidualne zestawienie. W takim przypadku oba elementy trzeba idealnie dopasować - szafka i umywalka muszą mieć tę samą długość i szerokość. Jeśli wybieramy umywalkę nablatową, mamy większe pole do popisu – szafka może być i szersza i dłuższa, a cała aranżacja będzie prezentowała się ciekawiej.

Szafka łazienkowaSzafka łazienkowa Fot. MaNaZa homebook, materiały partnera

Wybierając szafkę pod umywalkę, przede wszystkim warto zastanowić się, co chcemy w niej przechowywać: czy będą to kosmetyki, przybory toaletowe, ręczniki, a może chemia gospodarcza. W zależności od tego decydujemy o wysokości półek w szafce - muszą być one dopasowane do naszych potrzeb. Świetnie sprawdzą się modele o głębokości 50-60 cm. Warto również wybrać model szafki z szufladami, w których wygodniej będzie przechowywać drobne akcesoria, szczotki i mniejsze kosmetyki. Szafki o głębokości 40 cm lub mniej świetnie sprawdzą się do przechowywania detergentów oraz środków czystości, a także ręczników.

Szafka łazienkowa – jaki materiał?

Szafka łazienkowa powinna być wykonana z solidnych materiałów, odpornych na kontakt z wodą, wilgocią i wysoką temperaturą. Najlepiej wybierać meble o gładkiej, śliskiej powierzchni, najlepiej lakierowanej, które zdecydowanie łatwiej jest utrzymać w czystości. Istotną kwestią jest ustawienie mebla – powinniśmy zachować minimalną odległość od ściany, by uniknąć wilgoci.

Niezależnie od rodzaju materiału, z jakiego będzie szafka - z płyty wiórowej, drewna czy MDF - pamiętajmy, że warto dopasować ją pod względem formy i koloru do pozostałych mebli łazienkowych, armatury oraz dodatków. Spójna aranżacja prezentuje się dużo lepiej. Dobrym rozwiązaniem jest także wyróżnienie jednego z elementów wystroju na tle innych, na przykład za pomocą zakupu oryginalnej, designerskiej szafki łazienkowej.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • beata.wu

    Oceniono 2 razy 2

    Szafka pod umywalkę musi być pojemna, wygodna w korzystaniu i wykonana z trwałych materiałów. Elegancką szafkę można zamówić w Luxum - są one wykonywane na wymiar. Wystarczy pokazać szkic, inspirację,a specjaliści z Luxum wykonają projekt. Do szafki polecam wybrać umywalkę z odpływem liniowym, która również wykonana będzie na wymiar i dzięki temu idealnie dopasowana do łazienki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX