Wagi kuchenne w stylu retro

Waga kuchenna to niezbędny przedmiot w każdej kuchni. Używamy jej do odmierzania składników do ciasta i potraw praktycznie każdego dnia, szczególnie jeśli jesteśmy zwolennikami zdrowego odżywiania. Świetnie prezentują się wagi kuchenne w stylu retro, które dodatkowo będą w kuchni świetnym elementem dekoracyjnym.

Jeśli nie jest dla ciebie niezbędny elektroniczny model wagi, warto pokusić się o zakup wagi mechanicznej, np. w stylu retro. Nie jest to duży wydatek, waga taka nie zajmuje w kuchni zbyt dużo miejsca, a naprawdę świetnie się prezentuje. Model mechaniczny jest trochę mniej precyzyjny, jednak nie ma to zbyt dużego znaczenia przy codziennym ważeniach składników potraw.

Waga kuchenna w stylu retroWaga kuchenna w stylu retro Fot. Homebook, materiały partnera

Wagi w stylu retro wbrew pozorom będą pasować nie tylko do pomieszczeń urządzonych w stylu vintage czy tradycyjnym. W nowoczesnych aranżacjach kuchennych coraz częściej pojawiają się dodatki w stylu retro, które dodają wnętrzu charakteru i tworzą ciekawy efekt wizualny.

Ważną kwestią przy wyborze wagi jest materiał, z jakiego została wykonana. Do najpopularniejszych zaliczamy stal nierdzewną, która jest trwała, odporna na korozję, nie ulega odkształceniom pod wpływem ciepła, a jak wiemy w kuchni panują zmienne temperatury. Dodatkowo wagę ze stali nierdzewnej bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Chcesz wprowadzić do wystroju kuchni nieco koloru? Świetnie sprawdzą się wagi kuchenne w stylu retro, ale w pastelowych kolorach. W sklepach znajdziemy modele w kolorze pudrowego różu, błękitu, słonecznej żółci, pastelowej żółci, czarne, szare oraz wiele innych. Zdarzają się wagi elektroniczne w stylu retro, my zdecydowanie polecamy mechaniczne, które zdecydowanie lepiej nawiązują do tej stylistyki, a są równie proste w obsłudze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.