Odkurzacz ręczny - modele do 400 zł

Jest lekki, poręczny, posprząta małe powierzchnie i w trudno dostępnych zakamarkach. Mowa o odkurzaczu ręcznym. Jak kupić dobry model? Czym kierować się przy wyborze? Podpowiadamy!

Codziennie sprzątamy okruchy ze stołu, z kanapy, odkurzamy dywan, kuchenne blaty, przedpokój. Najbardziej uciążliwe jest porządkowanie zakamarków, trudno dostępnych powierzchni. Na szczęście w sklepach znajdziemy mnóstwo urządzeń, które ułatwią i usprawnią sprzątanie. Prócz dużego odkurzacza, warto mieć odkurzacz ręczny, a jeszcze lepiej kupić urządzenie 2w1.

Odkurzacz ręczny - do czego się przyda?

Odkurzacz ręczny okaże się praktyczny podczas sprzątania okruchów z jedzenia, drobnych zanieczyszczeń, sierści zwierząt, odświeżenia tapicerki czy siedzeń w samochodzie, pomoże też pozbyć się zanieczyszczeń z materaca, klawiatury komputera, wyczyścić nawiew od klimatyzacji, szafki czy przestrzeń między nimi.

Największym atutem odkurzacza ręcznego jest nieduży gabaryt! Bez trudu dotrzemy nim do największych zakamarków, gdzie duży odkurzacz nie miałby szans.

Odkurzacz ręcznyOdkurzacz ręczny Fot. okazje.info, materiały producenta

Urządzenia dostępne w sklepach mają co najmniej 5-metrowy kabel zasilający lub wbudowany akumulator. Zdecydowanie polecamy model bezprzewodowy, który bez problemu zabierzemy ze sobą wszędzie i nie będziemy musieli martwić się o gniazdko z prądem. Jedynym minusem odkurzacza akumulatorowego jest bardzo długi czas ładowania.

Brud zbierany jest w specjalnym zbiorniku na kurz o pojemności 0,3 l, który jednym przyciskiem można zdjąć i opróżnić. Odkurzacz nie zajmuje dużo miejsca, można schować go do szafy.

Warto podkreślić, że odkurzacze ręczne często mają możliwość pracy zarówno na sucho, jak i na mokro. To świetne rozwiązanie - bez problemu posprzątamy rozlany w samochodzie sok czy zapierzemy plamę na siedzeniu.

Odkurzacze ręczne, tak jak standardowe modele, wyposażone są w kilka końcówek ssących, najczęściej są to: wąż z ssawką, szczotka, grzebień do dywanów, końcówki do sierści i szczelinówka - szczególnie przydatna, gdy chcemy odkurzyć przestrzeń między siedzeniami czy powierzchnię przy listwach podłogowych.

Odkurzacz ręczny - cena

Ile kosztuje odkurzacz ręczny? Ceny są rozmaite. Znajdziemy urządzenia za mniej niż 100 zł, jak i takie za kilkaset. Wszystko zależy od mocy, producenta, funkcji, jakie oferuje sprzęt oraz dodatkowego wyposażenia, np. końcówek.

Wybraliśmy dla Was odkurzacze ręczne, których cena nie przekracza 400 złotych!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.