Żaluzje czy rolety? Modne i funkcjonalne rozwiązania do nowoczesnych pomieszczeń

NS
29.05.2019 12:00
Kiedy wpadające do mieszkania promienie słońca zaczynają ci dokuczać, czas sięgnąć po funkcjonalne i zarazem modne rozwiązanie - żaluzje i rolety! Te pierwsze, zwłaszcza wykonane z drewna, optycznie powiększą każde pomieszczenie, a rolety, np. rzymskie są wspaniałą ozdobą. Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

Żaluzje fasadowe i plisowane

Żaluzje fasadoweŻaluzje fasadowe Fot. www.anwis.pl

Różnego rodzaju żaluzje i rolety już na dobre znalazły miejsce w naszych mieszkaniach. Oprócz tego, że spełniają swoją funkcję jako ochrona przed słońcem, to coraz częściej wybierane są w taki sposób, żeby komponowały się z wnętrzem i służyły jako ozdoba. Jednym z rodzajów ochrony przeciwsłonecznej są żaluzje plisowane, których największym plusem jest to, że poruszają się góra-dół, dzięki czemu w zależności od potrzeb, możesz zasłonić dowolny fragment okna. Żaluzje fasadowe, czyli montowane na zewnątrz, nie są jeszcze u nas tak popularne, ale trzeba przyznać, że widuje się je coraz częściej. Sprawdzą się zwłaszcza latem, zapewniając przyjemny chłód w mieszkaniu.

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewnianeŻaluzje drewniane Fot. www.anwis.pl

Co powiesz na żaluzje, które optycznie powiększą pomieszczenie i zarazem będą je dekorowały? Modele wykonane z drewna są jednym z najpopularniejszych sposobów na podkreślenie urody okien. Żaluzja tego typu pozwoli ci dostosować ilość wpadającego do pomieszczenia światła - ale to nie koniec jej plusów! Jakość i funkcjonalność idzie w parze z eleganckim wyglądem, dzięki czemu wnętrze będzie prezentować się naprawdę pięknie, bez względu na to czy urządzone jest w stylu klasycznym, nowoczesnym czy industrialnym. Pamiętaj, że jasne drewno dodatkowo wprowadzi ciepłą, przytulną atmosferę.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskieRolety rzymskie Fot. www.anwis.pl

Rolety rzymskie już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Ze względu na prosty design i uniwersalne zastosowanie sprawdzą się we wszystkich wnętrzach. Jednak i one mają swe wady i zalety. Ich największym plusem jest to, że wykonywane są na zamówienie, dlatego będziesz w 100% pewna, że zarówno wymiary, jak i materiał czy kolor będą ci odpowiadać. Jeśli zależy ci na całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia, wybierz tkaninę zasłonową. Natomiast roleta uszyta z firany wpuści więcej światła do twojego mieszkania i będzie bardzo dekoracyjna. Największym utrapieniem może okazać się czyszczenie rolet. Niestety, w tym wypadku nie wystarczy wilgotna ściereczka, która zetrze osiadający na materiale kurz. Najlepiej, jeśli zapytasz sprzedawcę jak prać tkaninę, żeby nie uległa zniszczeniu.

Więcej stylowych i funkcjonalnych żaluzji znajdziesz poniżej!

Więcej o: