Moskitiera plisowana - czy warto?

Komary, muchy, osy i inne owady potrafią skutecznie uprzykrzyć życie w sezonie letnim. Nikt nie lubi, gdy wpadają do domu i konieczna jest batalia, by pozbyć się uciążliwych gości. Skuteczną ochronę zapewni moskitiera. Czy warto zamontować moskitierę plisowaną?

Moskitiera plisowana – jaka jest?

Moskitierę plisowaną możemy wykorzystać do drzwi o dużych wymiarach, drzwi balkonowych, przesuwnych, drzwi tarasowych, przeszklonych przesuwnych ścian oraz altan. Model plisowany jest najczęściej wybierany i polecany przez użytkowników. Wyróżniamy modele sterowane w poziomie, pionie oraz łączone.

Moskitiera ma gęste oczka, które uniemożliwiają owadom przedostanie się na drugą stronę. Plisowana nie ma progu, podczas zsuwania siatki, pakiet chowa się w szynie prowadzącej. Cała konstrukcja jest szczelna i stabilna, po zsunięciu nie zajmuje miejsca, nie ma możliwości zawadzenia o wystający element czy upadku. Do wnętrza domu nie przedostają się kurz, pył oraz liście, a jednocześnie system cyrkulacji powietrza nie jest zaburzony. Moskitiera idealnie przylega do okna, można ją doskonale dopasować do każdego wymiaru.Mo

Moskitiera plisowanaMoskitiera plisowana Fot. Homebook, anwis, materiały partnera

Ogromnym atutem moskitiery plisowanej jest możliwość dużego wymiaru, nawet 7000mm x 2400mm. Nie ma żadnych przeszkód w montowaniu moskitiery równolegle z roletami czy żaluzjami. Ten model w każdej chwili można rozwinąć lub zwinąć, a więc bez problemu umyjemy okno.

Moskitiera plisowana jest nieco droższa od standardowych modeli. W zależności od wymiaru kupimy ją już od 150 złotych wzwyż.

Moskitiera plisowanaMoskitiera plisowana Fot. anwis, materiały partnera

Więcej o: