Odkurzacz parowy

KK
04.06.2019 14:15
Czystość w domu to bardzo ważna kwestia, jednak utrzymanie porządku to nie lada wyzwanie, szczególnie, jeśli wśród domowników są alergicy. Nieocenionym pomocnikiem podczas sprzątania jest odkurzacz parowy, który zagwarantuje czyste i pachnące świeżością mieszkanie.

Odkurzacz parowy – jak działa?

Odkurzacz parowy do sprzątania wykorzystuje siłę ssania oraz wbudowaną technologię czyszczenia parą wodną. Wewnątrz urządzenia znajduje się zbiornik na wodę, po uruchomieniu urządzenia woda się podgrzewa i zaczyna parować. Sprzątając kierujemy parę wodną na powierzchnię, którą chcemy wyczyścić. W wyniku tego brud, roztocza, kurz i wszelkie inne zanieczyszczenia, nawet te bardzo zaschnięte są rozpuszczane i zasysane do środa sprzętu.

Odkurzacz parowy poradzi sobie z wyczyszczeniem dywanuOdkurzacz parowy poradzi sobie z wyczyszczeniem dywanu Fot. okazje.info, materiały partnera

Parowy model odkurzacza działa podobnie jak mop parowy, skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia, które są szkodliwe dla ludzkiego organizmu, niezależnie od alergii. Odkurzacz parowy ma przewagę nad mopem, ponieważ śmiało można nim czyścić wiele innych powierzchni: posadzki, dywany, armaturę kuchenną i łazienkową, żaluzje, płyty grzejne oraz okna.

Jeśli masz w domu zwierzaki, również docenisz obecność odkurzacza parowego. Urządzenie skuteznie usuwa sierść oraz pochłania nieprzyjemne zapachy.

Odkurzacz parowy – dane techniczne

Wybierając odkurzacz parowy warto dostosować go do wielkości czyszczonej powierzchni, częstotliwości używania oraz rodzaju prac porządkowych. Najlepiej wybrać urządzenie, którego czas nagrzewania mieści się w przedziale 5-12 minut. Zbiornik na wodę nie powinien być zbyt mały, ponieważ wiąże się to z koniecznością częstego napełnia.

Myjka ParowaMyjka Parowa fot. euro.com

Moc grzałki w odkurzaczach parowych najczęściej wynosi 1250 W, moc silnika  z kolei mieści się w przedziale 1800-2300 W. Pamiętajmy o wymianach i czyszczeniu filtru wody, który znajduje się w odkurzaczu.

Cena odkurzacza parowego uzależniona jest od marki, pojemności oraz funkcji i liczby dodatkowych akcesoriów. W zestawie najczęściej znajdziemy nakładkę d podłóg, parkietów, spiralną szczotkę do armatury łazienkowej oraz punktową końcówkę, która ułatwi czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • pani_marcelina

    Oceniono 1 raz 1

    Widziałam u przyjaciółki irobota roomba z wifi i już nie chcę żadnego innego odkurzacza. Włącza go przez smartfona gdy wychodzi z synkiem na spacer i wraca do wysprzątanego mieszkania. Też tak chcę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX