Jaki regał do salonu wybrać? Przegląd najlepszych modeli z polskich sklepów

Regał książki do salonu i pokoju dziennego to element wyposażenia każdego domu. Wybór konkretnego modelu może jednak sprawiać problem, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jakie oferty można znaleźć w polskich sklepach i wybraliśmy te, które najbardziej zasługują na nasze zainteresowanie.

Regał do mieszkania - jaki wybrać?

Dawniej meble do mieszkania były kupowane na lata. Obecnie, aranżacja mieszkania ulega zmianie znacznie częściej, dlatego trwałość odgrywa znacznie mniejsze znaczenie. Nie oznacza to, że nie można wybrać mebli, które z powodzeniem posłużą przez wiele lat i mimo upływu czasu wciąż będą prezentowały się elegancko i stylowo. Czym się kierować wybierając regał do salonu? Zanim zdecydujemy się na konkretny model musimy zastanowić się, czy wybrany regał będzie pasował do pozostałych elementów wyposażenia oraz co chcemy w nim przechowywać. W przypadku regału na książki lub dodatki dekoracyjne najlepiej sprawdzą się regały otwarte na których można wyeksponować kolekcję książek czy ozdoby. Na rynku można również spotkać regały zamykane. One również służyć za miejsce przechowywania książek, ale częściej wybiera się je aby schować  mało używane przedmioty czy ważne dokumenty. Jeśli nie chcemy eksponować zawartości regału, model zamykany będzie zdecydowanie najlepszy.  

Regał do salonu - najpiękniejsze modele.Regał do salonu - najpiękniejsze modele. Jaki regał wybrać? fot. selsey

Na rynku można znaleźć zarówno regały schodkowe jak i wiszące. Obydwa modele cieszą się ogromnym zainteresowaniem i mogą stanowić wyjątkowe dopełnienie aranżacji mieszkania. Dodatkową zaletą regałów jest oszczędność miejsca. Regał na książki schodkowy świetnie sprawdzi się pod schodami, dzięki czemu nie musimy przeznaczać na niego dodatkowego miejsca. Modele wiszące również świetnie sprawdzą się w przypadku małych pomieszczeń. Dzięki swojej konstrukcji można ustawić pod nim inny mebel, wypoczynek czy kwiaty.

Jaki regał do salonu wybrać?

W przypadku nowoczesnych lub industrialnych wnętrz świetnie sprawdzą się modele wykonane z metalu. Loftowy, minimalistyczny charakter regału sprawi, że będzie się prezentował wyjątkowo stylowo i elegancko. W przypadku minimalistycznych aranżacji ważne jest zachowanie odpowiedniej proporcji. Dlatego też trzeba pamiętać, by nie przytłoczyć go zbyt dużą ilością dodatków. W przeciwnym razie zamiast ładu, osiągniemy efekt chaosu.

Ciekawym zastosowaniem metalowego regału jest stworzenie z niego ścianki działowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w prosty sposób wyodrębnić dodatkową przestrzeń na np. sypialnię czy salon. Warto o tym pamiętać zwłaszcza jeśli nie możemy pochwalić się zbyt dużym metrażem i zależy nam, aby w łatwy sposób stworzyć dodatkową przestrzeń, nie tracąc przy tym zbyt wiele miejsca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.