Grzejniki dekoracyjne - czy mogą być funkcjonalne?

Grzejniki dekoracyjne cieszą się coraz większą popularnością. Pełnią taką samą funkcję - są źródłem ciepła w pomieszczeniu, a modele dekoracyjne dodatkowo ładnie wyglądają, więc nie ma potrzeby zasłaniania ich firaną czy zasłoną. Czy grzejniki dekoracyjne są tak samo funkcjonalne jak standardowe modele? Odpowiadamy!

Urządzając mieszkanie zależy nam nie tylko na funkcjonalności i komforcie. Równie dużą wagę przywiązujemy do wyglądu pomieszczeń, stawiamy na detale, które nadają mieszkaniu charakteru. Do tej pory grzejniki pełniły w domu jedynie funkcję praktyczną, miały za zadanie zapewnić ciepło. W nowoczesnych aranżacjach coraz częściej decydujemy się na grzejniki dekoracyjne. Jak wybrać model grzejnika dekoracyjnego o dobrej mocy?

Grzejnik dekoracyjnyGrzejnik dekoracyjny Fot. Homebook, materiały partnera

Ładny kształt grzejnika nie zawsze idzie w parze z jego dobrą mocą, a to właśnie ona odgrywa najważniejszą rolę. Pamiętajmy, że nie każda forma przekaże wnętrzu tyle samo ciepła.  Dobór odpowiedniej wielkości grzejnika powinien zawsze opierać się na danych z projektu instalacji centralnego ogrzewania.

Wiele grzejników dekoracyjnych mimo efektownego wyglądu (kratki, geometryczne wzory, nadruki,  fale) oraz dużych gabarytów, mają niską moc grzewczą - poniżej 1000 W. Im bardziej wymyślny kształt grzejnika, np. koronka czy ażur tym moc jeszcze niższa, około 5343-668 W.

Świetnie sprawdzą się grzejniki wykonane ze stali nierdzewnej. Dlaczego? Jest ona przyjazna środowisku, a jednocześnie energooszczędna. Popularnością cieszą się modele z chromu, który doskonale i szybko przewodzi ciepło, dzięki czemu grzejnik jest bardzo wydajny.

Grzejniki dekoracyjneGrzejniki dekoracyjne Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Wybierając grzejnik dekoracyjny przemyślmy jego rozmiar, wzór, ale przede wszystkim ilość grzejników, tak by nie tylko pięknie się prezentowały, ale dawały wnętrzu ciepło. W sklepie warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę producenta. Renomowane marki zagwarantują ładny design, a jednocześnie sprostają wymaganiom klienta pod względem emisji ciepła.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.