Najpiękniejsze poduszki dekoracyjne - modele w świetnych cenach

Poduszki dekoracyjne to jeden z najskuteczniejszych i najłatwiejszych sposobów na dekoracje mieszkanie. Nie dość, że świetnie dopełniają aranżację to jeszcze sprawiają, że wnętrza stają się przytulne i klimatyczne. Dekorując mieszkanie za pomocą poduszek trzeba pamiętać o zachowaniu umiaru. W przeciwnym razie możemy nie tylko nie uzyskać oczekiwanego efektu, ale także wprowadzić nieład i przesyt.

Poduszki dekoracyjne – jakie wybrać?

Trudno o bardziej sprawdzony sposób na udekorowanie mieszkania niż zakup poduszek dekoracyjnych. Nie dość, że ocieplają wnętrza to potrafią nadać wyrazu i stworzyć wyjątkowy klimat. Z pozoru wybór poduszek dekoracyjnych nie powinien sprawiać problemu, jednak szeroka oferta na rynku nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Jakie poduszki dekoracyjne wybrać? Czym się kierować przy zakupie? Podpowiadamy.

Poduszki dekoracyjnePoduszki dekoracyjne Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Wybór poduszek dekoracyjnych powinien zależeć od tego w jakim stylu urządziliśmy nasze wnętrza. W salonach urządzonych w klasycznym stylu, gdzie królują stonowane kolory najlepiej sprawdzą się poduszki w pastelowych odcieniach. Dzięki temu łatwiej zachować harmonię i ład, który panuje w pomieszczeniu. Oczywiście jeśli zależy nam na ożywieniu wnętrza, można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i postawić na kolorowe poduszki. Warto jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. W takim wypadku warto postawić na jeden kolor, który ożywi wnętrze, ale jednocześnie będzie dobrze komponował się z resztą aranżacji.  Jeśli jednak stawiamy na stonowane, pastelowe kolory, dobrym pomysłem będzie wybór poduszek o różnej fakturze. Nie każdy materiał pasuje do siebie, dlatego warto wybierać te faktury, które tworzą ciekawe i spójne kompozycje. Poduszki wykonane z jedwabiu dobrze komponują się z futrem lub szantungiem ,a len świetnie prezentuje się z bawełną. Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie zakup poduszki wykonanej z filcu, ponieważ w przeciwieństwie do reszty, filc pasuje do każdego materiału.

Poduszka dekoracyjnaPoduszka dekoracyjna Fot. Homebook, materiały partnera

Bardzo dużą popularnością cieszą się poduszki w motywy z bajek lub filmów, we wzory geometryczne lub utrzymane w stylistyce retro. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w najbardziej szalonych połączeniach trzeba pamiętać o kilku zasadach. Jeśli chcemy łączyć różne wzory, najlepiej postawić na jeden kolor. W ten sposób zachowamy ład i porządek.  Wybór konkretnych modeli powinien zależeć od indywidualnych upodobań, jednak warto wziąć pod uwagę nasze rady, aby uzyskać wymarzony efekt. Zaletą poduszek jest łatwość z jako można w każdej chwili wymienić je na inne modele, odmieniając w ten sposób aranżację salonu czy sypialni.

Poduszki dekoracyjnePoduszki dekoracyjne Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.