Pościel dziecięca z motywami bajkowymi - najwyższa jakość i świetne ceny

Pościel dla dziecka musi być nie tylko wykonana z dobrej jakości materiałów, ale także dopasowana do stylu i zainteresowań malucha. Najpopularniejsze są komplety pościeli w motywy bajkowe i filmowe. Dzieci uwielbiają wszelkie dodatki z wizerunkiem ulubionych postaci z kreskówek, dlatego producenci wręcz prześcigają się w propozycjach. Na rynku prym wiedzie klasyka - pościel w Kubusia Puchatka, Myszkę Miki czy Króla Lwa zachwyci niejednego malucha. Jakie modele znajdziemy w sklepach? Jaka pościel dziecięca jest najlepsza? Odpowiadamy.

Pościel dla dziecka – jaka najlepsza?

Wybierając pościel dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę zarówno względy wizualne jak i materiał z którego jest wykonana.  Najpopularniejszym materiałem z którego szyje się pościele dziecięce jest bawełna. Na rynku można także spotkać modele wykonane z jedwabiu, satyny, kory lub flaneli. Jaki materiał jest najlepszy?

Bawełniana pościel do pokoju dziecka.Bawełniana pościel do pokoju dziecka. Bawełniana pościel w pandy do pokoju dziecka. fot. mat. partnerów

Najpopularniejsze i najczęściej polecane są pościele wykonane z bawełny. Naturalny materiał nie tylko jest wyjątkowo miły w dotyku, ale co równie istotne przepuszcza powietrze. Pościel bawełniana jest całkowicie bezpieczna dla delikatnej skóry dziecka, czego dowodem jest wybór bawełnianych pościeli nawet dla noworodków, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna. System odpornościowy u dzieci nie jest jeszcze ukształtowany jak w przypadku dorosłych, dlatego pościel wykonana z tworzywa sztucznego może podrażniać i wywoływać reakcję alergiczne.

Szczególną wagę do materiału z jakiego wykonana jest pościel trzeba zwrócić w przypadku alergików. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów i oferują komplety pościeli stworzone specjalnie z myślą o alergikach. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się pościel wykonaną z jedwabiu i satyny. Pościel z jedwabiu sprawdzi się szczególnie latem. Dobrym wyborem dla alergików będzie także pościel satynowa, jednak poleca się ją głównie starszym dzieciom, ponieważ dla maluchów może być „za zimna”. Zdecydowanie najtańsza jest pościel wykonana z kory. Decydując się na jej zakup trzeba jednak wziąć pod uwagę słabszą jakość. Pościel z kory będzie znacznie mniej wytrzymała niż pościel satynowa czy bawełniana. Warto mieć to na uwadze, wybierając konkretny model pościeli. Jeśli zależy nam na komforcie i wygodzie, a do tego chcemy, żeby zakup pościeli był inwestycją na lata nie warto kupować tanich pościeli. Wybierając materiały dobrej jakości, mamy pewność, że pościel posłuży nam na długo a dodatkowo zapewni naszemu dziecku odpowiedni komfort podczas snu.

Więcej o: