Modne hokery do kuchni i jadalni - przegląd najpiękniejszych modeli

Coraz częściej zamiast tradycyjnych krzeseł w kuchni i jadalni królują hokery. Zwłaszcza, jeśli kuchnia jest otwarta na salon to zamiast stołu i krzeseł, najczęściej wybiera się wyspę kuchenną i stołki barowe. Na co zwrócić uwagę kupując hokery? Które modele są najlepsze?

Jak wybrać hoker do kuchni i jadalni?

Hokery, które można spotkać na rynku różnią się od siebie wielkością, kształtem, materiałem z jakiego je wykonano i kolorami. Wszystkie te elementy mają wpływ na efekt końcowy aranżacji. Wybierając hoker do kuchni koniecznie musimy zwrócić uwagę na jego wygląd, jakość i wygodę. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych błędów i wybierzemy model, który nie tylko swoim wyglądem  spełni nasze oczekiwania, ale także będzie dopasowany do naszych potrzeb i gustu.

Hoker do kuchniHoker do kuchni Fot. shutterstock

Pierwsze, na co musimy zwrócić uwagę wybierając hoker to jego wielkość. Wymiaru idealnego modelu zależą od wysokości wyspy kuchennej. Stołek barowy powinien znajdować się ok. 30 cm niżej niż blat. W zależności od modelu, hoker może być wyposażony w niskie oparcie, lub ewentualnie w podłokietnik czy regulowane oparcie. Komfort nie zależy jednak wyłącznie od rodzaju oparcia i siedziska, ale także rodzaj podstawy. Najwygodniejsze będą hokery na trzech lub czterech nogach. Modele na jednej nodze są znacznie cięższe, przez co mniej wygodne i praktyczne. Ostateczny wybór warto uzależnić od tego, ile czasu będziemy na nim spędzać. Jeśli kuchnia nie jest miejscem, gdzie przesiadujemy godzinami i hoker będzie nam służył, jedynie przez kilka minut dziennie, wtedy wybór modelu na jednej nodze nie będzie złym pomysłem.

Hokery - z jakiego materiału mebel wybrać?

Ważne jest również, aby odpowiednio dobrać materiał i styl hokera. W końcu będzie on jednym z elementów wyposażenia mieszkania, dlatego nie należy bagatelizować jego roli. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się nowoczesne modele na stalowych nogach. Nie dość, że świetnie sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach to równie stylowo będą prezentowały się we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. Na rynku można także spotkać także modele wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Nie ma jednej skutecznej metody doboru materiału, warto jednak wziąć pod uwagę jego jakość i wygląd. Zwłaszcza, że w przypadku otwartych kuchni, stołki barowe będą widoczne również z salonu. Hokery powinny wiec pasować do reszty aranżacji i dobrze komponować się zarówno ze stylem mieszkania, jak i kolorem, który dominuje w naszej kuchni i salonie.

Modne hokeryModne hokery Fot. shutterstock

Więcej o: