Najładniejsze półki ścienne za mniej niż 200 zł

KK
07.08.2019 10:30
Odpowiednia aranżacja mieszkania ogrywa ogromne znaczenie. Powinniśmy otaczać się ładnymi przedmiotami, które pozwolą poczuć nam się w mieszkaniu przytulnie, komfortowo i sprostać naszym wymaganiom estetycznym. Stylowe aranżacje półek od dawna stanowią jedne z najbardziej designerskich elementów salonów, jadalni czy kuchni, ale najpierw trzeba tą półkę mieć. Wybraliśmy najładniejsze modele półek ściennych za mniej niż 200 złotych.

Uporządkowane i dobrze zorganizowane regały oraz wiszące półki, pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca w mieszkaniu. Odpowiednie rozmieszczenie wszystkich przedmiotów pozwoli zapanować nad chaosem w domu i stworzyć przytulną aranżację.

Półka ściennaPółka ścienna Fot. Homebook, materiały partnera

Półka ścienna - jaką wybrać?

Półka drewniana - zdecydowanie to najbardziej solidny i trwały model, który sprawdzi się niemal w każdej aranżacji. W zależności od koloru drewna dopasujemy ją do aranżacji w stylu skandynawskim (półka w kolorze sosny), w stylu prowansalskim i schabby chic (białe półki), z ciemnego drewna do wnętrz w stylu industrialnym lub loftowym oraz półki z pięknie widocznymi słojami drzew do wnętrz w stylu klasycznym i biblioteczek.

Półka metalowa - zazwyczaj ze stali chromowanej lub malowanej proszkowo, rzadziej z aluminium. Znajdziemy je w nowoczesnych, oryginalnych geometrycznych kształach. Świetnie sprawdzą się w nowoczesnych biurowcach i surowych wnętrzach i w stylu industrialnym. Warto podkreslić, że metalowe półki są odporne na korozje i uszkodzenia mechaniczne.

Półka metalowaPółka metalowa Fotl. Homebook, materiały partnera

Półka szklana - wykonywana ze szkła hartowanego, dzięki czemu jest grubsza, twardsza i bardziej odporna. Świetnie odnajdzie się we wnętrzach pałacowych i tych w stylu glamour. Będa one także świetnym wyborem do łazienki.

Shelfi - aranżacja półki ściennej

Stylowa aranżacja regałowych półek odgrywa w mieszkaniu ogromne znaczenie. Pośród ładnych rzeczy czujemy się po prostu lepiej. Nowy trend z Instagrama zyskuje coraz większą popularność. W tym medium społecznościowym pod tagiem #shelfi znajdziemy blisko milion zdjęć.

Metalowa półka doskonale sprawdzi się w kuchniMetalowa półka doskonale sprawdzi się w kuchni Fot. Homebook, materiały partnera

Z pewnością znacie powiedzenie „pokaż mi swoje biurko, a powiem Ci kim jesteś”. Podobne tyczy się aranżacji półki. Nowy trend pozwala, dzięki jednemu spojrzeniu na fotografię ocenić czy osoba, do której należy zdjęcie lubi artystyczny nieład czy sterylny porządek. Od razu wiadomo czy uwielbia czytać książki czy żyje światem kina, kolekcjonuje figurki, designerskie przedmioty, markowe kosmetyki, rośliny, nagrody, maskotki, a może kubki. Aranżacja półki pomoże w wyrażeniu osobowości, nada wnętrzu charakteru i stylu!

Więcej o: