Stylowe hamaki i fotele wiszące do domu

Hamaki i fotele wiszące królują w sypialniach i salonach od kilku lat. Są świetnym elementem wypoczynkowym, ale też dekoracyjnym domu. Uwielbiają je dzieci i dorośli. W każdej wersji, montowanej na stelażu i do sufitu. Oto najciekawsze i dostępne modele.

Fotel wiszący stanowi wspaniałe miejsce wypoczynku i relaksuFotel wiszący stanowi wspaniałe miejsce wypoczynku i relaksu Fot. Shutterstock

Jeszcze do niedawna fotele wiszące, huśtawki i hamaki umieszczane były w ogrodach oraz na tarasach. Dziś pięknie dekorują i i ożywiają wnętrza domu: salony, sypialnie i inne pokoje. Umilają wypoczynek i zapewniają rozrywkę nie tylko dzieciom, szczególnie w pochmurne i deszczowe dni. 

Hamak zawieszony do drewnianych belek świetnie podkręca klimat loftuHamak zawieszony do drewnianych belek świetnie podkręca klimat loftu Fot. Shutterstock

Do pokoju dzieci często wybiera się fotele-huśtawki. Ważne jest rozsądne podejście do miejsca ich mocowania i bezpieczeństwa. Warto wybierać przestrzenie o swobodnej i nieograniczonej powierzchni. 

Rattanowy fotel wiszący Bohemian od HK LivingRattanowy fotel wiszący Bohemian od HK Living Fot. HK Living

Fotel wiszący dostępny jest w dwóch wersjach, które różnią się rodzajem podwieszania. Do wyboru jest model mocowany bezpośrednio do sufitu oraz fotel montowany do metalowego stelaża. Zarówno jeden, i jak i drugi świetnie spełniają swoją rolę i prócz ozdoby, zapewniają wyjątkowy komfort. Wybór rodzaju fotela powinien być przemyślany – podwieszanego nie można przenieść w dowolne miejsce. Ponadto nie każdy sufit wytrzymuje takie obciążanie. 

Nowoczesna forma giętego krzesła z drewnaNowoczesna forma giętego krzesła z drewna Fot. Shutterstock

Fotele mocowane do stelaża dają znacznie większe pole działania. Można je ustawić w domu, jak i na dworzu i nie trzeba przywiązywać się do konkretnego miejsca, w każdym momencie można je przestawiać. 

Fotel hamakowy na stelażu, który podkręca klimat boho w pokojuFotel hamakowy na stelażu, który podkręca klimat boho w pokoju Fot. Shutterstock

Ile kosztują fotele wiszące i hamaki?

Okazuje się, że są stosunkowo niedrogie. Najtańsze modele można kupić już nawet za 200 zł, jednak ostateczny koszt zależy od materiału, z jakiego produkt został wykonany, także od jego jakości. Średni koszt zakupu wiszącego fotela to ok. 500 zł, choć można również spotkać tańsze, o wartości 2-3 tys. złotych. Podejmując decyzje o zakupie konkretnego modelu warto pamiętać, że poza wyglądem, fotel powinien być wygodny i bezpieczny. Kiepsko wykonany fotel lub hamak o niestabilnej konstrukcji posłuży na krótko, poza tym może stwarzać zagrożenie dla domowników. Dlatego warto zainwestować w produkt o dobrej jakości i komforcie użytkowania, który posłuży przez lata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.