Modne lustra do mieszkania - idealne do salonu, przedpokoju i łazienki

Lustro to jedno z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu. Poza łazienką, werandą czy przedpokojem, coraz częściej można je spotkać w salonie. Coraz większe zainteresowanie klientów sprawia, że na rynku można spotkać coraz to nowsze propozycje. Jakie wybrać lustro do sypialni, łazienki i salonu? Podpowiadamy.

Jakie lustro wybrać?

Bez wątpienia lustro nigdy nie wyjdzie z mody. Niezależnie czy zdecydujemy się na nowoczesną, awangardową czy klasyczną aranżację, zawsze znajdzie się w niej miejsce na lustro.  Prócz swojej podstawowej i najważniejszej funkcji, czyli przeglądania się w nim, ma ono również inne zalety. Jeśli postaramy się dobrać najbardziej odpowiedni model do wystroju mieszkania, mamy pewność, że będzie ono świetną ozdobą i dekoracją wnętrza. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z jeszcze jednej, ważnej zalety. Za pomocą lustra można optycznie powiększyć wnętrze. Dlatego też lustro jest bardzo przydatnym dodatkiem w małych, ciasnych pomieszczeniach.

Najpiękniejsze lustra do łazienkiNajpiękniejsze lustra do łazienki Lustra łazienkowe w różnym stylu. fot. Homebook

Nie każde lustro pasuje do każdego pomieszczenia, dlatego przed zakupem warto wiedzieć, na które elementy należy zwrócić uwagę. Bardzo istotny jest kształt lustra. W dużej mierze to ten aspekt decyduje o tym, czy dane lustro pasuje do konkretnego stylu pomieszczenia. Lustro, podobnie jak inne elementy wyposażenia wnętrza, musi pasować do aranżacji mieszkania. Jeśli wybierzemy kształt lustra, następnie należy zwrócić uwagę na ramę lustra, która również musi komponować się z pozostałymi meblami. Wybór ramy także powinien zależeć od tego w jakim stylu urządzone jest nasze mieszkanie. Minimalistyczne, jednokolorowe ramy najlepiej pasują do nowoczesnych aranżacji. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się również lustra bez ram, które sprawiają, że pomieszczeniu panuje ład i porządek.

Bardzo istotnym elementem przy wyborze lustra jest także kolor ramy. W przypadku wiele zależy od efektu, który chcemy uzyskać. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór koloru ramy na zasadzie kontrastu. Jeśli nasze mieszkanie jest urządzone w jasnych, stonowanych kolorach, można urozmaicić je wybierając złotą, bogato zdobioną ramę, która ożywi pomieszczenie i sprawi, że nabierze ono elegancji i stylu.

Lustra do salonu - propozycje

Modne lustra do salonu.Modne lustra do salonu. Lustra do mieszkania w świetnych cenach. fot. Homebook

Lustro w salonie nie jest tak popularnym rozwiązaniem jak w przypadku sypialni czy łazienki, ale z każdym rokiem zyskuje na popularności. Zwłaszcza w małych pomieszczeniach, lustro w salonie może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Przed zakupem należy jednak wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, takie jak rozmiar, kształt, styl i kolor lustra. Dzięki temu łatwiej dobrać odpowiedni model i w efekcie osiągnąć oczekiwany efekt.

Oto polecane modele:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.