Najmodniejsze komody do mieszkania za mniej niż 600 zł - wybór redakcji

MT
12.06.2019 14:00
Komoda to jeden z podstawowych elementów wyposażenia mieszkania. Mimo szerokiej oferty na rynku, trudno zdecydować się na jeden, konkretny produkt. Zwłaszcza, że koszt zakupu komody często przekracza nasz domowy budżet. Jak temu zaradzić? Wybraliśmy najmodniejsze komody z polskich sklepów, które nie tylko zachwycają designem i jakością ale również ceną, która nie przekracza 600 zł.

Komody do 600 zł - jakie wybrać?

Z pozoru może się wydawać, że zakup komody do salonu czy sypialni to proste zadanie. W praktyce okazuje się, że nic bardziej mylnego. Zanim podejmiemy decyzje i kupimy najbardziej odpowiedni model, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów, dzięki którym nie popełnimy błędu i wybierzemy komodę, która najlepiej będzie pasowała do naszego wnętrza.

Najpiękniejsze komody z polskich sklepów.Najpiękniejsze komody z polskich sklepów. Najmodniejsza komoda do 600 zł. fot. selsey

Wbrew pozorom komoda wcale nie jest współczesnym meblem. Pierwsze modele powstały już w XVII wieku we Francji. Za twórcę i pomysłodawcę tego mebla uważa się André-Charles Boulle, który zaprojektował pierwszą komodę. Z pewnością nie spodziewał się, że mebel inspirowany jego projektem zagości w niemal każdym domu i mimo upływu wieków, wciąż będzie cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że doczeka się nowych odsłon. Zaletą komody jest jej uniwersalny charakter, który sprawia, że niezależnie od epoki, gustu i stylu mieszkania i tak znajdzie się na nią miejsce.

Miejscem, gdzie najczęściej można spotkać komodę jest salon. To tam przechowujemy ważne przedmioty, dokumenty czy pamiątki. Do wybory mamy komody z szufladami, drzwiczkami oraz modele z otwartymi półkami. Wybór powinien zależeć od indywidualnego gustu, potrzeb oraz zastosowania. Jeśli chcemy wyeksponować jakieś przedmioty, zdecydowanie warto wybrać modele otwarte. Komody z szufladami i drzwiczkami są świetnym miejscem na przechowywanie pamiątek, dokumentów czy po prostu przedmiotów, których nie chcemy eksponować. W końcu komoda ma nie tylko cieszyć oko, ale także musi być praktyczna i funkcjonalna.

Przy zakupie komody ważne jest zwrócenie uwagi na materiał z jakiego została wykonana. O ile nie kupujemy komody w komplecie z innymi meblami, bardzo ważne jest aby wybrać model pasujący do pozostałych elementów wyposażenia, w tym także do mebli. Współczesne komody najczęściej wykonuje się z litego drewna, szkła, płyty MDF i wiórowej.

Największą popularnością cieszą się komody z szufladami. To właśnie w nich przechowuje się ręczniki, obrusy, a także bieliznę czy ubranka i akcesoria do dzieci. Co wyboru mamy komody z szufladami z pełnym i niepełnym wysuwem. Warto zwrócić na to uwagę przed zakupem, ponieważ modele z pełnym wysuwem są znacznie praktyczniejsze. Te modele pozwalają odsunąć szuflady do samego końca, dzięki czemu mamy nieograniczony dostęp do jej wnętrza.  

Poniżej prezentujemy komody do 600 zł:

Więcej o: