Jak wyremontować mieszkanie bez zbędnych kosztów? Sprawdzone sposoby

Każdy z nas od czasu do czasu marzy o tym, żeby odświeżyć wnętrza swojego mieszkania. Z upływem czasu stare rozwiązania tracą na aktualności, dlatego warto pomyśleć o wprowadzeniu kilku nowych pomysłów, które odmienią wnętrza. Nawet niewielki remont może całkowicie odmienić aranżację, dlatego też nie należy się bać zmian. Planując remont mieszkania, trzeba zastanowić się czego oczekujemy i co będzie nam potrzebne, żeby uzyskać zamierzony efekt.

O czym należy pamiętać, planując remont?

Planując remont mieszkania trzeba zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania. Działanie pod wpływem emocji z pewnością nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza, jeśli planujemy na trwałe zmienić wystrój mieszkania. Warto przygotować sobie listę niezbędnych zmian i dokładniej opracować kolejne kroki. Dobrym rozwiązaniem jest ustalenie, jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na remont mieszania. Dzięki temu łatwiej zaplanować dalsze kroki, tak aby nie przekroczyć zakładanej sumy.

Warto dobrze zaplanować remont mieszkania.Warto dobrze zaplanować remont mieszkania. fot. Pixabay

Jeśli zdecydujemy się samodzielnie wykonać remont mieszkania, musimy odpowiednio się do tego przygotować. Koniecznie będzie kupienie folii, którą okryjemy nasze meble i podłogi podczas kucia ścian albo malowania. Niezbędna okaże się także drabina, rękawice, narzędzia i zestaw do malowania. Dopiero, kiedy skompletujemy wszystkie potrzebne produkty, możemy zastanowić się nad zakupem nowych mebli czy dodatków. Ważne jest również, aby także te wydatki uwzględnić w budżecie, który możemy przeznaczyć na cały remont.

Remont mieszkania – jakie ściany?

Świetnym pomysłem jest z pewnością przemalowanie ścian. Ta z pozoru niewielka zmiana potrafi całkowicie odmienić wnętrza, a na dodatek nie wymaga dużych nakładów finansowych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jakość farby, którą kupujemy. Dobrej jakości farba nie tylko nie pozostawia smug i będzie lepiej prezentować się na ścianie, ale także na dłużej utrzyma oczekiwany efekt. Najlepiej sprawdzą się farby plamoodporne, które pozwolą zachować czystość i nieskazitelny wygląd ścian na długi czas. Dużym zainteresowaniem cieszy się farba hydrofobowa, która dzięki specjalnej powłoce odpycha wodę i inne płynne zabrudzenia, które dzięki temu nie przenikają w powierzchnię ściany.

Malowanie ścian to jeden ze sprawdzonych sposobów na odświeżenie wnętrza.Malowanie ścian to jeden ze sprawdzonych sposobów na odświeżenie wnętrza. fot. Pixabay

Farby to jednak nie jedyny sposób na odświeżenie ścian. Prawdziwy renesans przeżywają obecnie fototapety, tapety, panele ścienne i winylowe. Jeśli obawiamy się zbyt dużych kosztów, można przykleić je tylko na jedną ze ścian, dzięki czemu ożywimy pomieszczenie, nie martwiąc się zbyt dużymi kosztami.

Remont mieszkania – jakie dodatki?

Każdy z nas od czasu do czasu marzy o tym, żeby nieco odświeżyć wnętrza swojego mieszkania i nadać mu nieco innego klimatu. Jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego nawet drobne zmiany wpłyną na efekt końcowy aranżacji. Zakup nowych firanek, zasłon czy rolet nie zrujnuje naszego budżetu, a z pewnością odmieni mieszkanie. Dobrym sposobem na odświeżenie wnętrza jest także wymiana oświetlenia. Zakup nowych lamp nie powinien obciążyć domowego budżetu, a z pewnością przyczyni się do końcowej zmiany. Co więcej, za pomocą oświetlenia można również ocieplić wnętrza – wystarczy, ze dobierzemy żarówkę o ciepłej barwie.

Jeśli marzy nam się odświeżone, wyremontowane mieszkanie, nie należy zrażać się wysokimi kosztami. Tak naprawdę wystarczy kilka dodatków, aby wnętrza wyglądały świeżo i przytulnie. Zamiast generalnego remontu, często wystarczą drobne zmiany i mieszkanie nabierze blasku i stanie się prawdziwą oazą.

Więcej o:
Copyright © Agora SA