Pościel bawełniana w modne wzory. Najlepsze modele w świetnych cenach

MT
18.06.2019 14:00
Jaką pościel kupić? Wbrew pozorom nie łatwo wybrać model, który spełni wszystkie oczekiwania. Przy zakupie pościeli trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd i styl, ale także na jakość materiału. Dzisiaj przedstawiamy najpiękniejsze pościele bawełniane w modne wzory.

Pościel bawełniana -  najmodniejsze komplety

Pościel bawełnianaPościel bawełniana empik

Od tego, jaką pościel kupimy, zależy w dużej mierze jakość i komfort snu. Jeśli wybierzemy komplety wykonane ze złej jakości materiałów możemy narazić się nie tylko na dyskomfort, ale również wysypkę. Dlatego, nie warto sugerować się wyłącznie ceną i przed zakupem sprawdzić, czy wybrana pościel będzie bezpieczna dla naszej skóry.

Pościel z bawełny - jakie modele są dostępne na rynku?

Za najlepszy materiał z jakiego produkowana jest pościel uważa się bawełnę. Nie oznacza to jednak, że każdy model pościeli wykonanej z bawełny jest sobie równy. Poszczególne komplety różnią się od siebie jakością. W sklepach można znaleźć pościel z satyny  bawełnianej, która wyróżnia się świetną jakością. Na dodatek jest wyjątkowo miękka i miłą w dotyku. W opisie niektórych kompletów pościeli można znaleźć określenie pościel z satyny lub  atłasu. W rzeczywistości, jeśli mamy do czynienia z pościelą bawełnianą te dwie tkaniny niczym się nie różnią. Trzecim rodzajem pościeli z bawełny jest flanela. Jej zaletą jest dużą odporność na uszkodzenia i delikatność. Poza tym świetnie izoluje ciepło, dlatego jest polecana szczególnie w okresie zimowym. Do mniej popularnych materiałów należą: batyst, adamaszek, perkal i dżersej.

Kiedy już wybierzemy odpowiedni typ pościeli, pozostaje nam zdecydować czy szukamy modelu z guzikami czy zamkiem, jakie szwy ma mieć pościel, oraz jaki rozmiar będzie pasował do naszej kołdry. Obecnie najczęściej można spotkać modele pościeli z zamkiem błyskawicznym. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej funkcjonalne i nie zajmuje tyle czasu, co zapięcie guzików. Dodatkowo w przypadku zamka błyskawicznego do kołdry nie dostaje się kurz, dzięki czemu pościel zapinana suwakiem sprawdzi się także w przypadku alergików.

Nie mniej ważne jest, aby szwy przy pościeli były mocne, tak by mimo upływu czasu nie rozchodziły się i nie strzępiły. Zdecydowanie najlepszym typem są szwy laminowane, które są odpowiednio zabezpieczone przed rozerwaniem.

Jeśli chodzi o wymiary pościeli to na rynku najczęściej można spotkać pościel o wymiarach 140x200, 160x200, 180x200 i 220x200. Koniecznie należy zwrócić uwagę na rozmiar pościeli, tak aby uniknąć błędów. Biorąc pod uwagę wszystkie wymieni one kryteria, postanowiliśmy sprawdzić, jakie modele można znaleźć w sklepach i wybraliśmy te, które zasługują na szczególną uwagę.