Namiot plażowy czy parasol - co lepiej się sprawdzi?

KK
02.07.2019 13:34
Uwielbiasz lato, ale Twoja skóra nie toleruje agresywnego słońca? Popołudnie na plaży lub w ogrodzie kończy się skórą spieczoną na raka? Jeśli Twoja skóra jest delikatna lub masz na niej mnóstwo pieprzyków i znamion warto zaopatrzeć się na wakacyjny sezon w namiot plażowy lub parasol. Co jest lepsze? Sprawdź.

Namiot plażowy

Parawany odchodzą do lamusa, a ich miejsce zastępują namioty plażowe. Cel jest prosty: mają osłonić nas od podmuchów wiatru, piachu oraz być kryjówką przed słońcem. Na plaży zagwarantują minimum prywatności. Namiot plażowy docenią rodzice małych dzieci, które podczas wielogodzinnego pobytu na plaży będą mogły spokojnie zasnąć.

Namiot plażowyNamiot plażowy Fot. pixabay, CC0 public domain

Najważniejszą kwestią podczas wyboru namiotu plażowego jest jego poszycie. Warto mieć taki namiot, który da nam cień, na rynku znajdziemy modele, które nawet w 100% będą w stanie ochronić nas przed promieniowaniem słonecznym. Materiał powinien być sztywny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, silne podmuchy wiatru. Najlepiej sprawdzi się model z linkami, które za pomocą tak zwanych śledzi przytwierdzimy w piasku.

W sklepach znajdziemy różnie kształty oraz wielkości namiotów plażowych. Wybór zależy od tego jaka liczba osób musi się w nim zmiescić. Rodziny powinny decydować się na duże namioty lub kupić osobny z kolorowym motywem dla dzieci. Dla wygodnych - znajdziemy również namioty plażowe o samorozkladającej się konstrukcji, po otwarciu pokrowca i wyciągnięciu konkretnej części namiot sam rozłoży. Nie da się go jednak złożyć w tak mały gabaryt jak tradycyjny namiot, przestrzeń pod taką konstrukcją również jest mniejsza.

Parasol na plażę - ochroni przed słońcem

Parasol plażowyParasol plażowy Fot. pixabay CC0 public domain

Kiedy panują idealne warunki, bez wiatru na plaży, nad jeziorem lub po prostu w ogrodzie, a słońce mocno świeci, nie ma potrzeby chować się namiocie, warto wtedy pomyśleć o parasolu. Parasol plażowy daje cień, a jednocześnie pozwala widzieć to, co się dzieje wokół. Bez problemu wbijemy konstrukcję w piasek. Można kupić modele parasoli o różnych rozmiarach, ale najlpiej sprawdzą się te o dużej średnicy.

Namiot plażowy czy parasol - co lepiej wybrać?

Wszystko zależy od pogody i wrażliwości naszej skóry. Jeśli panuje bezwietrzna aura, w zupełności wystarczy parasol plażowy. Pamietajmy jednak, że długie plażowanie, nawet pod osloną parasola niesie ryzyko - promienie słoneczne odbijają od piasku oraz wody.

Jeśli uwielbiasz całodzienne plażowanie, Twoja skóra jest wrażliwa, wybierasz się na urlop z dziećmi lub zwierzakiem, zdecydowanie polecamy w tym przypadku wybrać namiot plażowy, który zapewni skuteczną ochronę.

Więcej o: