Drewniana lampa do mieszkania - najpiękniejsze modele w świetnych cenach

Lampy pełnią w mieszkaniu zarówno funkcję praktyczną, jak i ozdobną. Za pomocą oświetlenia można ożywić i rozjaśnić pomieszczenie, a także sprawić, że wnętrza będą klimatyczne i przytulne. W ostatnich latach popularnością cieszą się lampy wykonane z drewna. Specjalnie dla was wybraliśmy modele, które szczególnie zasługują na uwagę.

Lampy z drewna – wybór redakcji

rozjaśnia wnętrza to jeszcze sprawia, że pomieszczenie staje się klimatyczne, stylowe i przytulne. Wybór konkretnego modelu powinien zależeć od pomieszczenia, stylu w jakim urządzone są wnętrza oraz gustu. Dziś prezentujemy lampy wykonane z drewna, które świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych wnętrzach, dodając im niepowtarzalnego stylu.

Lampa wisząca drewniana.Lampa wisząca drewniana. Najpiękniejsze lampy do mieszkania. fot. Homebook

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie oświetlenie. W pierwszej kolejności należy sprawdzić materiał, z jakiego wykonana jest lampa. Drewniane modele zazwyczaj produkuje się z drewna bukowego oraz sosnowego. Te materiały cechują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mamy pewność, że lampy posłużą nam przez wiele lat.

Istotny jest także kształt oraz wielkość lampy. W końcu oświetlenie pełni również rolę dekoracji pomieszczenia, dlatego nie należy zapominać o kwestii wizualnej. Kształt abażuru jest także szczególnie ważny dla alergików. Lampy o nietuzinkowych, oryginalnych kształtach są trudniejsze w czyszczeniu, przez co gromadzi się w nich kurz, który jest przyczyną alergii. W przypadku zakupu lampy bardzo ważna jest także maksymalna moc żarówki. Jeśli dany model jest centralnym oświetleniem pomieszczenia, lampa powinna mieć możliwość wykorzystania mocnych żarówek, które odpowiednio oświetlą całe wnętrze.

Drewniane lampy różnią się także od siebie zastosowaniem. Do wyboru mamy:

  • Lampy drewniane stołowe
  • Lampy drewniane podłogowe
  • Lampy drewniane wiszące
  • Lampy drewniane nad stół

.

Największą popularnością cieszą się lampy sufitowe, które znajdują się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczania. Stanowią one centralny punkt oświetlenia, dlatego wybór konkretnego modelu jest wyjątkowy istotny dla całej aranżacji. Zbyt krzykliwa, przyciągająca wzrok lampa może zdominować pomieszczenie, odwracając uwagę od całej aranżacji, dlatego przed zakupem trzeba dobrze przemyśleć swój wybór. Nie mniej istotne jest także, aby wybrać model, który będzie pasował do konkretnej aranżacji i stylu w jakim urządzone jest mieszkanie. Wszystkie te elementy wpływają na końcowy efekt.

Oto wybrane modele:

Więcej o:
Copyright © Agora SA