Poduszki na krzesła ogrodowe - najładniejsze modele

KK
11.07.2019 14:00
W sezonie wiosenno-letnim mnóstwo czasu spędzamy na zewnątrz, w ogrodzie. Niezbędne do komfortowego wypoczynku, spotkań z rodziną czy przyjaciółmi są meble ogrodowe. Z biegiem czasu się niszczą, a niektóre nie są wygodne, gdy w nogę wbija się drewno czy rattan. Świetnie sprawdzą się poduszki ogrodowe, które posłużą jako siedzisko na ogrodowym krześle czy kanapie. Wybraliśmy najładniejsze modele z polskich sklepów.

Wygodne siedzisko ma ogromne znaczenie, szczególnie przy dłuższym posiedzeniu. Krzesła sprawdzą się w jadalni, na tarasie, balkonie, w ogrodzie. Drewniane modele są ponadczasowe i trwałe, jednak bywają niewygodne. Warto podnieść komfort siedzenia mocując na nich dekoracyjne poduszki.

Meble ogrodowe z poduszkamiMeble ogrodowe z poduszkami Fot. Homebook, materiały partnera

Siedzisko na krzesło wygląda jak poduszka. Najczęściej ma pikowania, które producenci chętnie wykorzystują. Poduszki chronią meble przed zniszczeniami, zabrudzeniami i są dla nas wygodną podstawą. W razie potrzeby można je uprać.

Poduszka na krzesło – jaki materiał wybrać?

Poduszki na krzesła ogrodowe powinny być one odporne na działania warunków pogodowych, wytrzymałe, a jednocześnie dość twarde, by podczas siedzenia się nie odkształcały. Warto też zwrócić uwagę na materiał, który nie będzie chłonął wilgoci, ale też blaknąć pod wpływem promieni słonecznych. Letnią porą w ogrodzie często będziemy przyjmować gości, jeść obiad, przygotowywać grilla, dlatego poduszki na krzesła powinny cechować się plamo-odpornością.

Poduszki na krzesła ogrodowePoduszki na krzesła ogrodowe Fot. Homebook, materiały partnera

W przypadku poduszek ogrodowych najlepiej wybierać modele wykonane z materiałów sztucznych. Doskonale sprawdzi się akryl lub poliester. Siedzisko powinno być wypełnione pianką, rezyną lub włókniną. W ostatnim czasie popularnością cieszą się poduszki ogrodowe z waty silikonowej lub poliuretanowej pianki, które nie chłoną wody, mają miękką strukturę i odpowiednią gęstość, dzięki czemu długo posłużą, zachowując swój pierwotny stan.

Wielkość poduszek ogrodowych

Siedzisko powinno mieć wielkość około 40x50 cm. Pamiętajmy, że standardowe wymiary poduszki to 45x45 cm, jednak ogrodowe krzesła mają inną konstrukcję. Niedopasowane, za duże poduszki nie będą wyglądały estetycznie wystając poza krawędzie mebli, a przesuwające się będą nas denerwowały i szybciej się niszczyły.

Poduszki na meble ogrodowe

Poduszki na meble ogrodowe nie są drogie. Kupimy je w sklepach z wyposażeniem do domu i ogrodu, supermarketach oraz sklepach i aukcjach internetowych. Ich ceny rozpoczynają się od 20 złotych wzwyż. Pamiętajmy, by nie kupować tych najtańszych, jeśli zależy nam na tym, by długo służyły i były odporne. Dobrej jakości poduszka ogrodowa powinna być dopasowana do mebla, miękka, a jednocześnie elastyczna.

Producenci prześcigają się we wzorach i kolorach ogrodowych poduszek. Największą popularnością cieszą się pastelowe, kolorowe modele w kwieciste wzory, które podkreślą letni klimat i ożywią wygląd mebli, które zwykle są w stonowanych kolorach. Na okrągłych krzesłach doskonale sprawdzą się poduszki w kształcie owoców i w energetycznych kolorach, które wniosą do ogrodu mnóstwo pozytywnej energii.

Wszystkie meble ogrodowe powinny być ubrane w jeden wzór lub różne odcienie jednego koloru, dzięki czemu stworzymy spójną aranżację ogrodową, która będzie sprzyjała wypoczynkowi, a nie drażniła nasz umysł.

Więcej o: