Klimatyzatory przenośne do mieszkania - najlepsze modele na rynku

red
05.07.2019 15:00
Upały potrafią dać nam się we znaki. Zbyt wysoka temperatura nie tylko niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie, ale także utrudnia normalne funkcjonowanie. Z pomocą przychodzą nam klimatyzatory, które sprawiają, że nawet w bardzo upalne dni temperatura w pomieszczeniu jest niemal idealna. Jaki klimatyzator wybrać, aby spełniał wszystkie najważniejsze kryteria i mógł posłużyć nam na lata?

Jaki klimatyzator wybrać? 

Piękna, słoneczna pogoda nie zawsze oznacza dobre samopoczucie i błogi relaks. Bywa, że kiedy temperatura powietrza przekroczy 30°C, zamiast cieszyć się z uroków lata, marzymy jedynie o tym, aby odpocząć od upałów i uciec do chłodnego pomieszczenia. W przypadku upałów najlepszym sposobem jest klimatyzator, który zadba o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu i umożliwi normalne funkcjonowanie, nawet w najbardziej upalny dzień. Zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej, w której nie brakuje gwałtownych zmian atmosferycznych, warto pomyśleć o zakupie klimatyzatora. Nasze organizmy, nie przyzwyczajone do wysokich temperatur, wyjątkowo źle reagują na upały. Właśnie wtedy z pomocą przychodzą klimatyzatory.

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator? Zanim podejmiemy decyzję, należy wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Dzięki temu nie tylko unikniemy błędów, ale także wybierzemy najodpowiedniejszy dla nas model. Każdy klimatyzator jest przeznaczony do pomieszczeń o określonej powierzchni, dlatego przed zakupem , należy dokładnie sprawdzić czy dany model nadaje się do naszych pomieszczeń. Istotne jest także sprawdzenie mocy urządzenia oraz dodatkowe funkcje takie jak jonizacja powietrza czy nawilżanie.

Klimatyzatory przenośne - najlepsze modele

Najlepsze klimatyzatory przenośne na rynku.Najlepsze klimatyzatory przenośne na rynku. Jak poradzić sobie z upałami? fot. Neonet

Z pewnością na uwagę zasługuje klimatyzator marki Sencor SAC MT7020C o mocy chłodzenia  7 000 Btu/h. Ten model idealnie nadaje się do pomieszczeń o powierzchni 10-18 m². Co więcej, posiada on trzy tryby pracy: chodzenie, osuszanie powietrza, oraz może być  używany jako samodzielny wentylator.

Klimatyzator tej marki dostępny jest także dla większych pomieszczeń  powierzchni 25-31 m². Mowa o modelu SENCOR Klimatyzator SAC MT9020C o mocy chłodzenia 9 000 Btu/h. Klimatyzator posiada regulację temperatury od 18- do 32°C, a dodatkowo można także ustawić cztery stopnie prędkości wentylatora.

Polecane modele:

W pomieszczeniach do 18 m² świetnie sprawdzi się także klimatyzator marki Electrolux. Ten model posiada klasę energetyczną A+, dzięki czemu doskonale chłodzi, przy minimalnym zużyciu energii. Jeśli zależy nam na dodatkowych funkcjach, dobrym wyborem będzie zakup klimatyzatora KR-2011, marki Ravanson. Model jest wyposażony w funkcję jonizacji powietrza oraz posiada funkcję nawilżania. Można także zdecydować się na model przenośny z pilotem, taki jak HAUS & LUFT HL-KP-10. Klimatyzator świetnie nadaje się do chłodzenia pomieszczeń o powierzchni 21-42 m².

Oto polecane modele:

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • Ja TylkoJa

  Oceniono 6 razy 6

  Szkoda ze nie piszecie że to tragedia.
  Jakoś na zdjęciu brak rury odprowadzającej ciepłe powietrze które zasysane z pomieszczenia powinno wyjść na zewnątrz a wtedy do środka wypada powietrze z zewnątrz.
  Gdzie odprowadzenie skropliny.
  Nie dajcie się nabrać to ostateczność

 • m.godwin

  Oceniono 1 raz 1

  "posiada on trzy tryby pracy: chodzenie, osuszanie powietrza, oraz może być używany jako samodzielny wentylator" - rozumiem, że jest to chodzenie po wodzie. Jak cuda, to cuda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX