Myjka do okien - jak wybrać? Czy warto ją mieć?

Musisz umyć okna, ale nienawidzisz tego robić? Denerwują Cię pozostające na szybie smugi? Marnujesz tonę papierowych ręczników, by się ich pozbyć, a okno lśniło czystością? Mamy dla Ciebie sprzęt idealny - myjkę do okien. Nie będziesz używać niczego innego! Jak działa myjka do okien i ile kosztuje?

Większość z nas nie lubi myć okien. Nic dziwnego, potrzebne są detergenty, czasami trzeba porządnie poszorować framugi, zużyć mnóstwo papierowych ręczników i przyprawić to podrażnionymi rękoma. Na szczęście powstały specjalne sprzęty, które ułatwią i usprawnią mycie okien. Docenią go szczególnie właściciele domów jednorodzinnych, gdzie okien jest zdecydowanie więcej niż w mieszkaniu w bloku.

Myjka do okien – jak działa?

 Myjka do okien określana jest często, jako odkurzacz do szyb, wygląda jak niewielki odkurzacz, zakończony gumową ściągaczką do wody. Urządzenie wbudowany ma pojemnik na zbieraną wodę z detergentem. Ich popularność stale rośnie, ponieważ sprzęt jest wydajny i bez trudu usuwa z szyby wszystkie zabrudzenia. Możemy śmiało zapomnieć o szorowaniu i wkładaniu w tą czynność mnóstwo siły. Myjka zapewnia skuteczne i bezpieczne dla środowiska mycie szyb w całym domu.

Myjka do szybMyjka do szyb Fot. Homebook, materiały partnera

Aby umyć okno jego powierzchnię musimy pokryć warstwą wody z detergentem. Następnie przejeżdżamy myjką po szybie, która ściągaczką zbiera płyn znajdujący się na szybie. Ogromną zaletą jest fakt, że woda z płynem nie jest przesuwana w dół okna, a wciągana do wewnątrz urządzenia  - dzięki temu nie powstają żadne smugi i zacieki. Okno jest nieskazitelnie czyste, a o to chodzi!

Urządzenie ma wbudowany również akumulator, dzięki czemu podczas mycia szyb nie ciągną się za nami żadne zbędne kable. Przed sprzątaniem wystarczy naładować sprzęt. Warto dodać, że jednokrotne ładowanie akumulatora pozwoli na umycie nawet 150 m2 okien. Myjki są lekkie, poręczne, łatwe w użyciu.

Jak wybrać myjkę do okien?

Najważniejszą kwestią przy wyborze myjki do okien jest akumulator i jego wydajność. Zdecydowanie odradzamy zakup urządzenia, które pracuje jedynie kwadrans, tyle czasu na pewno nie wystarczy na umycie okien.

Po czasie każdy akumulator się zużywa, warto już na etapie zakupu sprawdzić, jakie możliwości wymiany akumulatora oferuje producent, czy możliwa jest całkowita wymiana czy może akumulator został zamontowany na stałe i nie można go zdemontować. Na szczęście większość modeli wyposażona jest w łatwo wyjmowane modele i bez problemu można dokupić nowy.

Nie bez znaczenia jest waga myjki. Im jest ona lżejsza, tym wygodniejsza w użytkowaniu. Nie warto jednak wybierać całkiem małych urządzeń, ponieważ wymagają one częstego napełniania. Przed zakupem należy również sprawdzić, jakie dodatkowe akcesoria oferuje producent i czy detergenty są wliczone w cenę urządzenia.

Myjka do okienMyjka do okien Fot. Homebook, materiały partnera

Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki do okien?

  • system pracy – czy urządzenie pracuje na pełnych obrotach w sposób ciągły, czy uruchamia się po przyłożeniu ściągaczki do szyby (takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić energii)
  • czas ładowania akumulatora
  • czas pracy na jednym ładowaniu – powinno być to co najmniej pół godziny
  • dodatkowe wyposażenie: końcówki, pojemność zbiornika, dodatkowe spryskiwacze, ściereczki w zestawie, elementy przedłużające myjkę
  • wskaźnik LED – który poinformuje o poziomie baterii akumulatora

Myjka do okien – cena

Ceny myjek do okien mieszczą się w przedziale od 60 do kilkuset złotych. Wszystko zależy od systemu pracy, czasu ładowania, pojemności akumulatora, marki oraz dodatkowego wyposażenia. Wyższa cena myjki do okien przekłada się na jej lepsze parametry, na przykład dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu czy dokładniejsze mycie.

Więcej o: