Najlepsze czajniki elektryczne do kuchni. Modele w najlepszych cenach

Czajnik to jeden z podstawowych urządzeń, które muszą znaleźć się w każdej kuchni. Do wyboru mamy modele elektryczne oraz gazowe. W przypadku czajników elektrycznych, prócz podstawowej funkcji, można wybrać modele, które zapewniają dodatkowy komfort. Jaki czajnik elektryczny wybrać? Podpowiadamy.

Jaki wybrać czajnik elektryczny?

Nie ma chyba nikogo, kto wyobraża sobie życie bez herbaty lub kawy. Do przygotowania gorących napojów niezbędny jest czajnik gazowy lub elektryczny. Tradycyjne czajniki na gaz coraz częściej ustępują miejsca nowoczesnym urządzeniom elektrycznym. Zwłaszcza, że elektryczne czajniki są wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, które poprawiają komfort i zwiększają ich możliwości. Dlatego też zanim zdecydujemy się na konkretny model,  wato wiedzieć na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Czajnik elektryczny Amica podbija rynek.Czajnik elektryczny Amica podbija rynek. Najlepsze czajniki elektryczne z polskich sklepów. fot. Neonet

Bardzo istotnym kryterium przy zakupie czajnika elektrycznego jest materiał z jakiego jest wyprodukowany. Do wyboru mamy modele wykonane ze stali szlachetnej, szkła, ceramiki oraz tworzywa sztucznego. Najlepiej sprawdzą się czajniki elektryczne wykonane z ceramiki. Nie dość, że są łatwe w czyszczeniu to jeszcze ceramika jest najzdrowszym materiałem do gotowania wody. Dodatkowy komfort zapewnia obudowa, która nie nagrzewa się tak jak inne modele. Niestety, nawet najlepsze rozwiązanie ma swoje wady. Modele elektryczne są stosunkowo ciężkie i najdroższe spośród materiałów z których produkuje się czajniki elektryczne. Zdecydowanie najsłabsze pod kątem jakości są czajniki elektryczne wykonane z tworzywa sztucznego. Woda przegotowana w takim czajniku może mieć zapach plastiku. Wybierając taki model można za to liczyć na znacznie niższą cenę niż czajniki ceramiczne, stalowe czy szklane.

Materiał z którego wykonano czajnik elektryczny to nie jedyne kryterium na które powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem. Aby model był odpowiedni do naszych potrzeb i oczekiwań musimy kierować się również takimi parametrami jak pojemność czajnika, rodzaj i moc grzałki.  W zależności od tego czy mieszkamy sami czy też szukamy modelu dla kilku osobowej rodziny, powinniśmy dopasować pojemność czajnika, tak by był odpowiedni do naszych potrzeb. Jeśli szukamy modelu dla dwóch osób z pewnością wystarczy wybrać czajnik o pojemności 1,5 l. Dla nieco większej rodziny warto wybrać czajnik o pojemności 2 l. W przypadku dużej ilości domowników można wybrać modele o pojemności nawet 4 l, ale w takim wypadku warto mieć na uwadze, że im większa pojemność czajnika, tym większe zużycie prądu.  Czajniki dzielimy także ze względu na rodzaj grzałki. Do wyboru mamy grzałkę spiralną i płytową. Obecnie, coraz częściej wybiera się modele wyposażone w grzałki płytowe, które pozwalają zagrzać mniejszą ilość wody, są łatwiejsze w czyszczeniu i nie osadza się na nich kamień.

Oto polecane modele:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.