Wyciskarki do owoców - w świetnych cenach. Przegląd najlepszych modeli

MT
11.07.2019 14:00
Lato to idealny czas, aby dostarczyć swojemu organizmowi dodatkową dawkę witamin i minerałów w postaci świeżo wyciskanych soków z owoców. Samodzielnie przygotowany napój ze świeżych owoców jest nieporównywalnie zdrowszy i bardziej wartościowy od soków, które znajdziemy w sklepie. Aby samodzielnie przygotować sok, potrzebna jest wyciskarka do owoców. Jaką wybrać? Które modele sprawdzą się najlepiej? Ile kosztuje wyciskarka do soków? Sprawdziliśmy.

Wyciskarka do owoców  czy sokowirówka?

Bardzo często wyciskarka do owoców jest mylona z sokowirówką. W rzeczywistości, te nazwy nie odnoszą się do tego samego urządzenia. Na czym polega różnica? Wyciskarka do soków działa dużo wolniej sokowirówka, dzięki czemu jest znacznie dokładniejsza i bardziej efektywna.  Dodatkowo, wyciskarka pracuje dużo ciszej niż sokowirówka, a wytworzony sok zawiera więcej witamin i substancji odżywczych. To jednak nie wszystkie różnice, które przemawiają na korzyść wyciskarki. Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że zakup wyciskarki jest lepszym rozwiązaniem jest to, że sok uzyskany z wyciskarki utrzymuje dłużej świeżość. Poza tym, sokowirówka jest zdecydowanie mniej poręczna i zajmuje więcej miejsca, niż wyciskarka do owoców.

Jak wybrać wyciskarkę do owoców?

Zanim zdecydujemy się na zakup wyciskarki, należy sprawdzić, czym różnią się od siebie poszczególne modele. Wyciskarki dzieli się dwa rodzaje:

  • Wyciskarki jednoślimakowe,
  • Wyciskarki dwuślimakowe.

W ten sposób określa się mechanizm, który miażdży owoce. Jak sama nazwa wskazuje, wyciskarki jednoślimakowe posiadają pojedynczy wał ślimakowy, natomiast wyciskarki dwuślimakowe są wyposażone w dwa wały, dzięki czemu można uzyskać większą ilość soku z danej porcji owoców. Przy zakupie wyciskarki trzeba także zwrócić uwagę na jej moc. To moc urządzenia jest jednym z najbardziej kluczowych parametrów, które wpływają na skuteczność wyciskania soku. Im większa moc urządzenia, tym jego efektywność będzie lepsza. Najlepiej sprawdzą się modele o pomocy powyżej 200 W, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jaką moc ma dane urządzenie.

To nie wszystkie kryteria, którymi warto kierować się przy zakupie wyciskarki. Aby wybrany model mógł posłużyć nam jak najdłużej, ważne jest, żeby wyciskarka była wykonana z wysokiej jakości materiałów. Do wyboru mamy wyciskarki metalowe i wyciskarki z plastikową obudową. Która sprawdzi się lepiej? Zdecydowanie trwalszym materiałem jest metal, dlatego wyciskarki metalowe posłużą nam na dłużej, niż plastikowe modele. Jeśli jednak zależy nam na tym, żeby wyciskarka była lekka i poręczna, zdecydowanie lepiej sprawdzi się urządzenie z plastikową obudową. Plusem tych wyciskarek jest także niższa cena niż metalowych modeli.

Oto polecane wyciskarki do owoców:

Więcej o: