Donice ogrodowe i do mieszkania - niektóre modele są przecenione [przegląd]

Donice to prosty i niezawodny sposób na udekorowanie zarówno ogrodu jak i mieszkania. Chociaż na rynku można znaleźć najróżniejsze modele to wybór wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Donica musi być dopasowana do roślin, aby umożliwić im prawidłowy rozwój i aby dobrze komponowała się z otoczeniem. Jaką donicę wybrać, aby spełniała wszystkie wymagania? Sprawdziliśmy.

Jakie donice sprawdzą się najlepiej?

Przy zakupie donicy nie należy kierować się jedynie względem estetycznym. Zwłaszcza, jeśli szukamy modelu do ogrodu, bardzo ważne jest, aby wybrać taką donicę, która przetrwa niekorzystne warunki pogodowe i posłuży nam przez lata.

Modne doniczki do ogrodu i mieszkania.Modne doniczki do ogrodu i mieszkania. Najpiękniejsze donice z polskich sklepów. fot. Homebook

Nie ma wątpliwości, że donica prócz swojej praktycznej funkcji, pełni także rolę dekoracyjną. Dlatego też wybór konkretnego modelu nie może być przypadkowy. Wybierając donice do mieszkania musimy zwrócić uwagę na wystrój pomieszczenia i styl w jakim urządzone są wnętrza. Dzięki temu będzie można wybrać model, który dopełni aranżację i sprawi, że pomieszczenie stanie się klimatyczne i przytulne. W industrialnych, minimalistycznych wnętrzach świetnie sprawdzi się metalowa donica, która będzie świetnie komponowała się na tle pozostałych mebli i dodatków. W przypadku pomieszczeń bardzo popularnym wyborem są donice wykonane z tworzywa sztucznego. Modele wykonane z tego materiału są łatwe w konserwacji, lekkie, tanie i dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Niestety takie rozwiązanie ma również swoje minusy. Donice z tworzywa sztucznego nie są zbyt wytrzymałe, a dodatkowo mogą ulegać odbarwieniu lub odkształceniu.

Znacznie trudniej wybrać donicę do ogrodu. W takim wypadku musimy zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana donica, tak by mieć pewność, że wybrany przez nas model będzie odpowiedni i przetrwa nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne.  W warunkach ogrodowych świetnie sprawdzą się donice wykonane z technorattanu. Nie dość, że prezentują się bardzo efektownie i są świetną ozdobą balkonu czy ogrodu to jeszcze są bardzo odporne i trwałe. Świetnie radzą sobie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, a do tego są odporne na zniszczenia i promieniowanie UV. Dobrym rozwiązaniem będzie także zakup donicy drewnianej.  Takie modele świetnie sprawdzą się zarówno w ogrodzie jak i pomieszczeniu. Decydując się na ich wybór trzeba pamiętać o systematycznej konserwacji.  W przypadku ogrodu można również zdecydować się na donice betonowe, gablonowe i gliniane oraz metalowe.

Donice do ogrodu i mieszkania - propozycje

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.