Krzesła do kuchni, jadalni i salonu. Jakie modele wybrać?

MT
20.05.2020 12:00
Wybierając krzesła do salonu czy jadalni, podobnie jak w przypadku innych elementów wyposażenia mieszkania trzeba kierować się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką. W praktyce nie zawsze okazuje się to łatwe, dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie krzeseł i jakie modele sprawdzą się najlepiej w danym pomieszczeniu.

Krzesła do salonu i jadalni – jakie wybrać?

Niezależnie czy szukamy krzeseł do salonu, jadalni czy kuchni, muszą one spełniać wszystkie niezbędne kryteria. Najważniejszym kryterium wyboru jest wygoda, funkcjonalność i estetyka krzeseł. Niezależnie czy szukamy krzeseł do salonu, jadalni czy kuchni,  trzeba pamiętać o tym, aby wybrane modele pasowały do reszty aranżacji. W ten sposób wszystkie elementy wystroju pasowały do siebie i tworzyły jedną, spójną całość.

Pierwszym kryterium wyboru krzeseł od którego powinniśmy zacząć nasze poszukiwania jest ergonomia. Krzesła przede wszystkim powinny być wygodne, funkcjonalne i dopasowane do stołu. Nawet najpiękniejsze modele okażą się nietrafionym zakupem, jeśli nie będą dostatecznie komfortowe i wygodne. Przed zakupem należy sprawdzić jak głęboko osadzone jest siedzisko, czy jest odpowiednio miękkie, a także czy dany model zapewnia odpowiednią postawę. Zwłaszcza ostatnie kryterium ma znaczący wpływ dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jeśli wybierzemy krzesło o zbyt niskim oparciu, może się okazać, że będzie się wbijać w plecy. Z kolei zbyt długie siedzisko sprawi, że nie będziemy mogli wygodnie oprzeć. Bardzo ważne jest także, żeby krzesło było odpowiednio wyprofilowane. W przeciwnym razie będzie nam niewygodnie i niekomfortowo.

Nasze propozycje to krzesła inspirowane ikonami designu. Zwróć uwagę na świetny model Orbit oraz Diamond. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł?

Bardzo często krzesła kupuje się w komplecie ze stołem. Wtedy nie musimy martwić się o to czy wybrane modele będą pasowały do kupionego osobno stołu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na porażkę. Nawet dokupione osobno krzesła mogą świetnie komponować się z innymi elementami wystroju i spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Aby tak się stało, warto wybrać modele odporne na zniszczenia, które zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu mamy pewność, że krzesła posłużą nam na długo, a dodatkowo świetnie sprawdzą się w danym pomieszczeniu.

Kiedy już mamy pewność,  że wybrane krzesła są wygodne, komfortowe i wykonane z wysokiej jakości materiałów, można przejść do kwestii estetycznych. W końcu krzesła podobnie jak inne elementy wystroju, również wpływają na efekt końcowy aranżacji mieszkania. W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz najlepiej sprawdzą się krzesła o lekkiej formie i oryginalnej bryle. W eleganckich pomieszczeniach można postawić na tradycyjne modele o ażurowej konstrukcji.

Zobacz też inne designerskie krzesła idealne do kuchni i jadalni.