Hokery kuchenne - idealne do małej kuchni. Najlepsze modele na rynku

Moda na hokery powraca ze zdwojoną siłą. Nie dość, że są one świetną alternatywą dla tradycyjnych krzeseł i taboretów to idealnie nadają się do małych kuchni. Jakie modele wybrać? Czym się kierować przy zakupie? Podpowiadamy.

Jaki hoker wybrać?

Hokery, czyli wysokie krzesło dawniej można było spotkać głównie w barach, holetach czy restauracjach. Obecnie, coraz częściej goszczą w naszych domach i z powodzeniem zastępują tradycyjne krzesła i taborety kuchenne. Świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku dużych jak i małych kuchni. Jeśli możemy pochwalić się dużym metrażem, wyspa kuchenna i hokery mogą stanowić  centralny punkt kuchni. Najczęściej jednak jest wybierana do małych kuchni. W niewielkim pomieszczeniu wyspa kuchenna i hokery będzie świetną  alternatywę dla stołu i krzeseł, które zajmują zbyt wiele miejsca. Efekt końcowy zależy w dużej mierze od tego, czy dobierzemy odpowiedni model. Choć na rynku można znaleźć wiele rodzajów hokerów to nie wszystkie będą odpowiednie dla naszej kuchni.

Jak łatwo zauważyć w sklepach można spotkać hokery  wykonane z różnych materiałów, o różnych gabarytach i stylach. Wybór konkretnego modelu powinien zależeć od aranżacji kuchni i efektu, który chcemy osiągnąć.  Hoker powinien pasować do aranżacji kuchni nie tylko względem kolorystycznym. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy dany model mieści się pod blatem, oraz czy pasuje do przestrzeni w której ma się znajdować. Ważne jest również, aby hoker był odpowiednio wyprofilowany i wygodny, tak by mógł z powodzeniem zastąpić tradycyjne, kuchenne krzesła. Następnie można zastanowić się nad jego estetyką.

Na rynku można spotkać hokery wykonane z drewna, plastiku i metalu. W tradycyjnych, klasycznych kuchniach świetnie sprawdzi się hoker drewniany, który  idealnie odda charakter i klimat panujący w pomieszczeniu. Plastikowe modele zdecydowanie najlepiej pasują do nowoczesnych, awangardowych kuchni w których nie brakuje oryginalnych, nietuzinkowych rozwiązań. Nie oznacza to jednak, że w nowoczesnych wnętrzach nie sprawdzą się proste, minimalistyczne modele. Wręcz przeciwnie, jeśli zależy nam na ty, aby nieco stonować przestrzeń, warto wybrać klasyczny hoker w neutralnych barwach i prostym kształcie. Hokery wykonane z metalu idealnie dopełnią kuchnię utrzymaną w stylu industrialnym.  Metal świetnie pasuje także do nowoczesnych, surowych wnętrz w których króluje prostota i minimalizm. Do wyboru mamy zarówno hokery o metalowej podstawie i tapicerowanym siedzisku, jak i modele wykonane w całości z metalu.

Polecane modele:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.